Wielkopolska: Chciał podpalić kamienicę, w której mieszkają Ukraińcy

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

25-latek z Kępna wykrzykiwał groźby pod adresem mieszkających z nim w jednej kamienicy Ukraińców. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali go, prokurator postawił aż 13 zarzutów, a sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie.

Całe zdarzenie miało miejsce 20 kwietnia o godzinie 20.30. Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego KPP w Kępnie zostali wysłani do jednej z kamienic na ulicy Obrońców Pokoju. Jeden z lokatorów kamienicy groził pozostałym mieszkańcom jej podpaleniem.

„Jak się okazało na miejscu, mężczyzna to 25-letni mieszkaniec Kępna” – relacjonowali policjanci. – „Szybko został obezwładniony i zatrzymany, a w toku dalszych czynności okazało się, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu oraz posiadał w swoim miejscu zamieszkania środki zabronione w postaci marihuany”.

Dodatkowo policjanci ustalili, że groźby spalenia kamienicy są kierowane pod adresem Ukraińców, którzy tam mieszkają, a autor gróźb ma na sumieniu również włamania do ogródków działkowych i kradzieże różnego rodzaju przedmiotów, takich jak elektronarzędzia, elektronika czy przedmioty codziennego użytku.

Komenda Powiatowa Policji w Kępnie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Kępnie wystąpiła do Sądu Rejonowego w Kępnie o zastosowanie wobec 25-latka tymczasowego aresztu. Sąd Rejonowy w Kępnie przychylił się do wniosku i zadecydował o wysłaniu mężczyzny na trzy miesiące do aresztu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: