Wielkopolska: Burze z gradem i upał w regionie

Burza Poznań fot. Sławek Wąchała

W środkowo-wschodniej części Wielkopolski obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem. W południowej – przed burzami z gradem i dodatkowo trzeciego stopnia przed upałami. Jedynie na zachodnich i północnych krańcach Wielkopolski będzie trochę spokoju.

Ostrzeżenia meteorologiczne przed upałem obowiązuje dziś do godziny 20.00 w powiatach: konińskim, tureckim, pleszewskim, kaliskim, krotoszyńskim, rawickim, ostrowskim, kępińskim i ostrzeszowskim.

„Temperatura maksymalna w środę od 33°C do 37°C, w czwartek od 33°C do 38°C, w piątek i sobotę od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 20°C, tylko w nocy ze środy na czwartek od 19°C do 22°C” – ostrzega IMiGW.

Dodatkowo w tych powiatach również można się spodziewać burz z gradem.

Z kolei w powiatach wągrowieckim, gnieźnieńskim, słupeckim, poznańskim, średzkim, jarocińskim, śremskim, kościańskim, leszczyńskim i gostyńskim obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami grad” – informuje IMiGW.

Ostrzeżenie przed burzami obowiązuje 23 lipca od godziny 11.00 do godziny 17.00.

Podziel się: