Wielkopolska: AgroUnia zbiera na pomoc dla rolników poszkodowanych przez orkan

gospodarstwo w Młodzikowicach fot. AgroUnia

„Im więcej zbierzemy, tym większej liczbie rodzin pomożemy, głównie z województw łódzkiego oraz wielkopolskiego” – zapowiadają działacze AgroUnii i założyli zbiórkę dla poszkodowanych gospodarstw. Już udało im się zebrać więcej niż zakładali.

„Ich podwórka wyglądały jak wysypisko śmieci”- opisuje AgroUnia jedno z gospodarstw, w wielkopolskich Młodzikowicach w gminie Krzykosy. – „Cały weekend trwały porządki. Trzeba było zebrać połamane drzewa ale i porozwalane cegły. Wiatr połamał nawet betonowe słupy. Krowy zostały bez dachu nad głową”.

Obora, w której znajdowały się krowy, straciła dach, a ściany budynku ledwo się trzymają. Krów nie można przenieść, bo nie ma gdzie. Wszystkie budynki ucierpiały od orkanu. Dlatego działacze założyli zbiórkę na portalu zrzutka.pl i nazwali ją „Na nowy dom dla KRÓW. Po wichurze MOŻE ZAWALIĆ SIĘ NA NIE DACH”.

Chcieli zebrać 70 tysięcy zł, ale już jest więcej i pieniędzy cały czas przybywa,choć do końca zbiórki zostało jeszcze 25 dni. Dlatego pieniądze zostać także przekazane innym gospodarstwom, które także zostały zniszczone przez orkan i potrzebują pomocy.

Działacze zwracają uwagę, że ubezpieczenie gospodarstwa czy doraźna pomoc rządowa nie rozwiązują problemu, bo procedury zawsze trochę trwają, a zwierzęta potrzebują dachu nad głową natychmiast. Dlatego pomoc jest potrzebna jak najszybciej.

 

Podziel się:

Źródło: Agrounia