Wielkopolska: 6 osób zatrzymanych w sprawie handlu mięsem

Oszustwa podatkowe i pranie brudnych pieniędzy – takie zarzuty usłyszeli członkowie zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymani przez ABW w Wielkopolsce. Przestępcy działali w branży mięsnej.

Jak informuje ABW, cały proceder polegał na czerpaniu korzyści majątkowych z pozaewidencyjnego obrotu mięsem, między innymi do lokali serwujących kebab. Grupa przestępcza, która działała od co najmniej 2012 roku w Wielkopolsce, poprzez sieć kontrolowanych przez siebie firm dostarczała mięso do odbiorców w krajach UE i nie tylko, zaniżając faktyczną ilość sprzedawanego towaru.

Liderem grupy przestępczej był obywatel Niemiec pochodzenia tureckiego. Pozostałe zatrzymane osoby to obywatele Turcji i Polski. Funkcjonariusze ABW przeszukali mieszkania wszystkich zatrzymanych oraz należące do nich nieruchomości, zablokowali konta bankowe i zabezpieczyli mienie o wartości 14 mln zł, w tym samochody i gotówkę.

Szef grupy usłyszał zarzut kierowania grupą przestępczą, oszustw podatkowych i prania brudnych pieniędzy, został też tymczasowo zatrzymany. Natomiast pozostali członkowie grupy usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw podatkowych i prania brudnych pieniędzy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje ABW, sprawa ma charakter rozwojowy.

ABW

2 1 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze