marszałek Marek Woźniak fot. UMWW

Wielkopolska: 35,6 tys. sztuk kombinezonów dla szpitali od marszałka

22 placówki w Wielkopolsce otrzymały kombinezony chroniące przed koronawirusem. Najwięcej, bo 20 tys. kombinezonów, otrzymał jednoimienny szpital im. Józefa Strusia. Pozostałe w najbliższych dniach trafią do marszałkowskich jednostek medycznych i regionalnych centrów krwiodawstwa w Poznaniu i Kaliszu.

– Kontynuujemy dzieło wsparcia białego personelu, któremu bardzo dziękuję za ofiarność i zaangażowanie na rzecz zdrowia Wielkopolan – powiedział Marek Woźniak, informując o przekazaniu kombinezonów.

W ramach obecnej dostawy wielkopolskie jednostki ochrony zdrowia otrzymują również ponad 9 tys. litrów płynu do dezynfekcji. Całkowita sprzętu zakupionego kolejny raz przez samorząd województwa wielkopolskiego to blisko 4,5 mln zł.

Przypomnijmy, że w minionym miesiącu do wielkopolskich szpitali Samorząd Województwa Wielkopolskiego przekazał 230 tys. sztuk środków ochrony osobistej, w tym 7,4 tys. kombinezonów, maski chirurgiczne, rękawiczki, a także oraz ponad 6 tys. litrów płynu do dezynfekcji. Z kolei w połowie kwietnia tego roku w ramach marszałkowskiej dostawy do szpitali trafiło 580 tys. maseczek chirurgicznych i FFP2/N95 oraz 8 tysięcy przyłbic.

Zakup sprzętu jest finansowany z funduszy unijnych, będących w dyspozycji zarządu województwa wielkopolskiego, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

UMWW, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze