Wielkopolska: 26-latek znalazł portfel z 6 tysiącami złotych! I co zrobił?

pieniądze fot. Arcaion, pixabay

Pan Maciej, mieszkaniec miejscowości Gatka znalazł portfel w rejonie skrzyżowania ulic Hallera – Piłsudskiego. W środku były dokumenty i 6 tysięcy złotych. Jak się później okazało – właściciel nawet nie zauważył, że go zgubił.

Zdarzenie miało miejsce 4 czerwca około godziny 11.00. 26-latek właśnie wykonywał prace remontowe w rejonie ulic Hallera – Piłsudskiego gdy zauważył portfel. Zaniósł zgubę na policję.
„Początkowo był przekonany, że wypadł on rowerzyście który chwile wcześniej przejeżdżał” – informują rawiccy policjanci. – „26-latkowi udało mu się dogonić rowerzystę ale ten oznajmił, że portfel nie należy do niego. W portfelu znajdowały się ważne dokumenty wystawione na mieszkańca Rawicza oraz pieniądze w kwocie około 6 tysięcy złotych”.

Dzięki dokumentom znalezienie właściciela portfela nie było trudne – gdy policjanci powiedzieli mu, że zgubił portfel, był zaskoczony, bo nawet jeszcze tego nie zauważył.
„Przyznał, że prawdopodobnie przez nieuwagę zostawił go na dachu swojego samochodu i musiał mu spaść podczas jazdy” – poinformowali policjanci. – „Rawiczanin nie ukrywał zadowolenia był szczęśliwy, że znalazł go tak uczciwy człowiek”.

Z kolei znalazca powiedział policjantom, że uważa to za naturalne, jedyne i właściwe, by – jeżeli znajdzie się jakiekolwiek cudzą rzecz – zwrócić ją właścicielowi.

„Nas cieszy fakt, że na terenie naszego powiatu to nie jest pierwsza tego typu historia, która ma swój szczęśliwy finał” – podsumowali policjanci. – „Świadczy to o tym, że mamy wielu uczciwych mieszkańców. Uważamy również, że tego typu zachowania zawsze będą zasługiwało na uznanie”.

Podziel się: