wtorek, 5 grudnia, 2023

Wielkopolska: 19-latka podejrzana o przywłaszczenie portfela z pieniędzmi. Teraz odpowie przed sądem

19-letnia dziewczyna jest podejrzana o to, że znalazła portfel z pieniędzmi i dokumentami – ale zamiast go oddać na policję, podzieliła się zawartością z kolegą. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu.

31 lipca policjanci na komendę w Ostrowie zgłosił się mężczyzna, który przed jednym ze sklepów zgubił portfel z pieniędzmi i dokumentami. Gdy zorientował się po kilku minutach, że portfela nie ma i wrócił w rejon placówki, tam też go już nie było. Była natomiast kamera monitoringu, dlatego policjanci rozpoczęli pracę nad tą sprawą od przejrzenia tego, co nagrała.

“Ostrowscy kryminalni po przejrzeniu monitoringu ustalili sprawcę i pojechali do miejsca zamieszkania kobiety widocznej na nagraniu” – informują ostrowscy policjanci. – “Podczas rozmowy z policjantami 19-latka przyznała się do zabrania portfela i dodała, że portfel przekazała koledze, z którym podzieliła się znalezioną gotówką. Policjanci w całości odzyskali utracone mienie. Kobieta oraz mężczyzna usłyszeli już zarzuty”.

Para 19-latków teraz stanie przed sądem, a policjanci przypominają, że znalezioną rzecz należy zwrócić prawowitemu właścicielowi albo zanieść na policję czy do biura rzeczy znalezionych.

Strona głównaWiadomości Ostrów Wielkopolski / Ostrzeszów / KępnoWielkopolska: 19-latka podejrzana o przywłaszczenie portfela z pieniędzmi. Teraz odpowie przed sądem