wtorek, 5 grudnia, 2023

Wielkopolska: 10-latek spadł z roweru wprost pod autobus

10-letni chłopiec jadący rowerem stracił równowagę i spadł z pojazdu wprost pod koła przejeżdżającego autobusu. Groźny wypadek miał miejsce w Opatówku, na drodze krajowej nr 12. Droga była przez kilka godzin zamknięta dla ruchu.

Do poważnego wypadku doszło 6 września tuż po godzinie 13.00, jak informuje portal “Kalisz24 INFO”. 10-letni chłopiec jadący rowerem stracił równowagę i spadł z pojazdu wprost pod tylne koła autobusu, który właśnie przejeżdżał ulicą Łódzką, będącą odcinkiem DK12 w Opatówku.

Ruch na ulicy został natychmiast wstrzymany, przybyli na miejsce strażacy udzielili chłopcu pierwszej pomocy, a później przekazali go ratownikom medycznym. Dziecko zostało odwiezione do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu.

W działaniach trwających ponad godzinę brało udział pięć zastępów z Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w tym Komendant Miejski PSP w Kaliszu st. bryg. Tomasz Polak, a także policja. Jak poinformowała portal kom. Monika Rataj z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, kierowca autobusu był trzeźwy. Policjanci badają okoliczności zdarzenia.

Strona głównaWiadomości Kalisz / PleszewWielkopolska: 10-latek spadł z roweru wprost pod autobus