White Lies w CK Zamek

Podziel się!

Powrócili do Polski z nowym albumem “Five” i 6 marca zagrają koncert w CK Zamek. Czy White Lies nową płytą zdobędą serca poznaniaków?

White Lies debiutowali w 2009 roku, albumem „To Lose My Life”, który odniósł spektakularny sukces. Czerpiąc inspirację z takich zespołów jak Talking Heads czy Joy Division, zdołali stworzyć swój styl, często nazywany „zimnofalowym post punkiem, połączonym z syntetycznym popem”. To specyficzne brzmienie szybko wyniosło grupę na pierwsze miejsca najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii.

Album zadebiutował na pierwszym miejscu notowania UK Albums, a zespół zaczął występować w najbardziej prestiżowych programach telewizyjnych i radiowych (Channel 4, Late Show with Dawid Letterman, BBC Radio itp.) oraz na najważniejszych scenach na całym świecie: od Japonii, poprzez Europę, po Stany Zjednoczone (zarówno jako główna gwiazda, jak i jako support m.in przed Snow Patrol i Glasvegas). Znakomite recenzje kolejnego krążka – wydanego w 2011 roku „Ritual” umocniły pozycję zespołu na międzynarodowej scenie i umożliwiły mu zagranie wyprzedanego koncertu na londyńskiej Wembley Arena.

Zespół zagra w Sali Wielkiej CK Zamek. Otwarcie drzwi 18.00, start koncertu – 19.00.

Mat. pras., el


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar