Poznań na weekend: sztuka, koncerty i karnawał

Jak na karnawałowy weekend przystało, muzyki nie będzie brakowało, i to wszelkich możliwych rodzajów. Jednak warto też się wybrać na wernisaże.

Piątek, 1 lutego, można zacząć mocnym akcentem na spotkaniu z Edwardem Pasewiczem poświęconym poznańskiej premierze nowego, poszerzonego wydania kontrowersyjnej powieści “Śmierć w darkroomie”, głośnego prozatorskiego debiutu wielokrotnie nagradzanego poety. Spotkanie odbędzie się o 17.30 w Dragon Social Club (ul.Zamkowa 3). Również o 17.30 w Galerii YES (ul. Paderewskiego 7) rozpocznie się spotkanie “Nepal, jakiego nie znacie”. W programie nepalska biżuteria etniczna, spotkanie z wolontariuszem uczącym w odbudowanej szkole w wiosce Bakrang, wystawa fotografii oraz kuchnia nepalska. O godzinie 18.00 Muzeum Narodowe zaprasza na spacer tematyczny “Portrety Europy – Włochy”. Bilety 1 zł – 12 zł.

O 19.00 Klub U Bazyla (ul. Norwida 18A) zaprasza na Power Of Trinity, Thataz, On The Wings. Bilety 30 zł – 40 zł. Młyńska 12 proponuje “Tre Voci for Ladies Time. Koncert i spotkanie z artystami”. Cena 299 pln/ os., obowiązują stroje wieczorowe.

Również o 19.00 miłośnicy sztuki mają do wyboru kilka wernisaży: “Imperium w ogniu” – wernisaż Kuby Kujawy w Miasto Bar na Szewskiej 20. W Pasażu Różowym, lokal 24 (Św. Marcin 47), o tej samej porze rozpocznie się “Proces trwa”, pokaz prac poznańskiego twórcy samorodnego Jakuba Paprockiego. Wystawa odbywa się z okazji trzeciej rocznicy otwarcia przestrzeni galerii. A Teatr Ósmego Dnia (ul. Ratajczaka 44) również o 19.00 proponuje film “DOBRA Zmiana”. Po filmie spotkanie z reżyserem. Bilety 15 zł.

O 20.00 kolejne koncerty: Gitarsi zagrają w PoemaCafe (ul. Langiewicza 2), w Blue Note (ul. Kościuszki 79) – Robert Wojciechowski Band – Old Time Rock’n’Roll Tribute. Bilety 25 zł – 35 zł. A w Piórze Fenika (Stary Rynek 77) rozpocznie się Potańcówka z Manugami, kapelą dudziarską z Bukówca Górnego. Bilety 10 zł.

O 21.00 rozpocznie się Studio 54 w Próżności (Al. Niepodległości 8a) ft.Sid Le Rock(Berlin), Juniore & ConradQ. Bilety 20 zł. Klub Kosmos Poznań (Święty Marcin 24) zaprasza na Disco Fever 70’s. Bilety 15 zł, a osoby w widocznym przebraniu w klimacie lat 70-tych wchodzą za darmo.

2 lutego, w sobotę, Chór Dziewczęcy SKOWRONKI zaprasza o 18.00 na koncert w klimatach karnawałowych “Na zapusty – SKOWRONKI”. Koncert odbędzie się w CK Zamek (ul. Św. Marcin 80/82). Wypełnią go chóralne aranżacje muzyki tanecznej oraz inspirowanej tańcem. Bilety 10 zł – 20 zł.

O 19.00 w Tamie (ul. Niezłomnych 2) Bedoes zagra swój pierwszy premierowy koncert w Poznaniu promujący najnowszą płytę artysty “Kwiat Polskiej Młodzieży”, a w Klubie Pod Minogą (ul. Nowowiejskiego 8) zagrają Runika, Morhana, Merkfolk. O tej samej godzinie w Arenie rozpocznie się koncert Muzyki Filmowej i Epickiej. W repertuarze w symfonicznym brzmieniu utwory z takich filmów jak: Gladiator, Avatar, Kod Da Vinci, Piękny Umysł, Marzyciel, Transformers oraz Teoria Wszystkiego. Bilety 55 zł – 145 zł. W Casa Buena (Małe Garbary 2) natomiast rozpocznie się Folk w Casa Buena. W planie swobodna balfolkowa potańcówka, czyli tańce tradycyjne głównie z zachodnich stron Europy: bretońskie an dro, gavotte, francuskie bourée, rondeau, mazurka, scottishe, walczyki, chapelloise, portugalskie repasseado, baskijskie siedem skoków, skandynawska polska, polski kujawiak, oberek, pisany i wiele innych. Bilety 10 zł.

O 20.00 w Klubie U Bazyla rozpocznie się koncert Tabu na podróżniczym FLUO Party, kulminacyjny punkt Festiwalu Śladami Marzeń. O tej samej godzinie Alternativa Club, (ul. Św. Marcin 80/82) zaprasza na Alternativa Night pres. Depeche Mode. A miłośnicy mocnych wrażeń mogą – również o 20.00 – wybrać się na nocne zwiedzanie podziemi – Fort 6 (Lutycka 115 – koniec ul. Dojazd). Wydarzenie nie obejmuje rezerwacji – wystarczy w tym dniu podjechać pod fort w Poznaniu i kupić wejściówkę (10 zł).

Kino Muza (ul. Masztalarska 8) zaprasza na przedpremierowe pokazy “Green Book” o 20.30. Film zdobył 3 Złote Globy i 5 nominacji do Oscarów. “GREEN BOOK” to prawdziwa historia niewiarygodnej przyjaźni, w której w rolach głównych zobaczycie Viggo Mortensena (nominacja Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy) i Mahershalę Alego (nominacja Najlepszy Aktor Drugoplanowy). Polska premiera filmu “GREEN BOOK” zaplanowana jest na 8 lutego 2019 roku. Bilety 12 zł – 18 zł.

O 21.00 w hali nr 1 MTP (ul. Głogowska 14) wystąpi Paul Kalkbrenner, a o 22.00 w SQ klubie (ul. Półwiejska 42) rozpocznie się kolejna odsłona Taste The Music Night w SQ! Ekipa Taste The Music tym razem zaprasza dwóch przedstawicieli holenderskiej sceny muzyki klubowej.

Niedzielę, 3 lutego, można zacząć w Lasku Marcelińskim, gdzie o 12.00 rozpocznie się V Marceliński Bieg Zimowy. Rywalizacja odbędzie się na trzech dystansach, a po biegu na wszystkich uczestników czekać będzie drożdżówka, herbata i zupa pomidorowa. Również o 12.00 na Międzynarodowych Targach Poznańskich (hala nr 1) rozpocznie się Babi Targ w Poznaniu. Zimowe wietrzenie szaf potrwa do 16.00.

O 17.00 Peryskop (ul. Dominikańska 7) zaprasza w cyklu Film przez Peryskop – “Berlin Calling”. Również o 17.00 Muza zaprasza na kolejny pokaz przedpremierowy filmu “Green Book”. Kolejny seans rozpocznie się o 20.30. “Green Book” będzie można zobaczyć także w Kinie Pałacowym (CK Zamek) o 18.15. Bilety 15 zł – 18 zł.

O 19.00 w Sali Ziemi MTP rozpocznie się koncert “Muzyka zespołu Metallica symfonicznie”. Bilety 130 zł – 160 zł. Blue Note zaprasza na koncert zespołu Mozaik. Bilety 20 zł – 30 zł. W Auli UAM natomiast rozpocznie się koncert “Kult Akustik 2019 Poznań”. Bilety 110 – 130 zł.

W Dragonie natomiast o 20.00 będzie można posłuchać Szymona Siwierskiego, poznańskiego pianistę oraz kompozytora.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze