Weekend z pyrami na Wildzie w Poznaniu. Będzie sporo atrakcji! (PROGRAM)

park Jana Pawła II fot. L. Łada

Warsztaty, animacje i oczywiście potrawy z ziemniakami w roli głównej – wszystko to czeka na poznaniaków podczas Pyra Days, które będą się odbywać w dniach 19 i 20 sierpnia w parku Jana Pawła II w Poznaniu, oczywiście przy pomniku pyry. Na wszystkie wydarzenia jest wstęp wolny.

Wiele atrakcji przygotowano dla dzieci.
“Najmłodsi będą mogli ozdobić własne woreczki na skarby przy pomocy ziemniaczanych pieczątek, własnoręcznie wykonać “Pana Ziemniaka” oraz spróbować swoich sił w budowaniu z piankowych klocków” – informują władze Poznania, bo miasto jest organizatorem imprezy. – “Z kolei nadmiar energii będzie można spożytkować na bezpłatnych dmuchańcach lub biorąc udział w konkursach wiedzowych na temat zdrowego żywienia. W niedzielę na maluchy będą czekały również brokatowe tatuaże i stanowisko zaplatania warkoczyków”.

Dorośli będą mogli posłuchać wykładów: dietetyczka Ewa Trusewicz opowie o komponowaniu zróżnicowanej diety z wykorzystaniem ziemniaków, a blogerka Agnieszka Jasińska podzieli się swoimi najciekawszymi przepisami na dania z ziemniaków. Będą też oczywiście pokazy gotowania na żywo i dania z pyr przygotowane przez poznańskie restauracje – swoimi daniami z ziemniaków pochwali się ich aż sześć w ramach projektu Jedzielnia.

Będzie można też wziąć udział w igrzyskach ziemniaczanych poświęconych pyrze – ale na nie już trzeba będzie się zapisać na stronie gry miejskiej. Sobota zakończy się akrobatycznym show, a niedziela – koncertem Mezo, Libera oraz zespołu InoRos, którzy wykonają swoje największe przeboje.

Program Pyra Days

SOBOTA | 19.08

12:00-14:00 Animacje i warsztaty dla dzieci
13:30-15:30 Kącik dietetyczny z Ewą Trusewicz
Ewa Trusewicz jest dietetykiem klinicznym i ekspertką kampanii “Ziemniaki czy kartofle? Wybierz, smakuj i jedz”, autorką książki “Co Ci leży na sercu – dieta w chorobach układu krążenia” oraz bloga “dietaifitness”. Specjalizuje się w terapii chorób z autoagresji, alergiach, chorobach metabolicznych, endokrynologicznych i otyłości. Z pewnością będzie potrafiła odpowiedzieć na wszelkie pytania.

14:30 Live cooking z Agnieszką Jasińską: Szagówki z sosem buraczano-śliwkowym
Agnieszka Jasińska jest kucharzem, pedagogiem, fotografem i trenerem w gastronomii. Wydała swoją książkę kulinarną “Kulinarne Nawigacje – wegetariańska kuchnia domowa”, a na co dzień publikuje na blogu o tym samym tytule: “kulinarnenawigacje”. Agnieszka jest finalistką Hell”s Kitchen Polska, a podczas naszego wydarzenia zaprezentuje nowoczesne podejście do ziemniaka.

14:00-15:30 Wstęp wolny na teren Igrzysk Ziemniaczanych dla wszystkich odwiedzających: możliwość sprawdzenia się w zadaniach, które później będą wykonywane przez drużyny podczas gry miejskiej.
16:00-18:00 Igrzyska ziemniaczane
18:15 Wręczenie nagród zwycięzcom
19:00 Akrobatyczne show

NIEDZIELA | 20.08

12:00-15:00 Animacje i warsztaty dla dzieci
12;00-13:00 Igrzyska ziemniaczane dla rodzin z dziećmi
13:15 Wręczenie nagród zwycięzcom
13:30-15:30 Kącik dietetyczny z Ewą Trusewicz
14:30 Live cooking z Agnieszką Jasińską: Ziemniaczany lizak z gzikiem
17:00 Koncert: Mezo & Liber & InoRos

Podziel się: