WOŚP fot. Sławek Wąchała

Weekend w Poznaniu. Co ciekawego można robić? 10, 11 i 12 stycznia 2020

Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Małgorzata Ostrowska oraz… Tede. W nadchodzący weekend z całą pewnością nie zabraknie wrażeń muzycznych. A na koniec kolejny finał WOŚP!
4dots / Hadal / Dule Tree 10.01 Klub pod Minogą
10 stycznia @ 18:00 – 23:00

Początek roku zapowiada się mrocznie, klimatycznie i tajemniczo. W ramach krótkiej bezimiennej trasy do sześciu polskich miast zawitają zespoły Black Tundra oraz [::] a.k.a. 4dots promujące swoje najnowsze wydawnictwa. W roli gości specjalnych zaprezentują się kolejno Hadal, Forge of Clouds oraz Moanaa.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Kłamstewko – przedpremiera w Pałacowym
10 stycznia @ 18:45 – 22 stycznia @ 18:30

Okrzyknięty przez krytykę jednym z najlepszych filmów roku i uwielbiany przez widzów, czarny koń tegorocznego wyścigu o Oscarowe statuetki. Pełna serca, humoru i wzruszeń opowieść o rodzinie, która decyduje się ukryć przed ukochaną babcią informację o jej stanie zdrowia i odwiedzić ją tłumnie pod pretekstem absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. W roli głównej rewelacyjna Awkwafina, wschodząca gwiazda Hollywood, która swoją rolą zachwyciła świat i jest jedną z największych faworytek do zdobycia Oscara dla Najlepszej Aktorki Pierwszoplanowej.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Plondra / CKZamek / MojaMuzyka78 / 10.01 / koncert audiowizualny
10 stycznia @ 19:30 – 21:30

PLONDRA to młody zespół z Poznania. Powołany w celu realizacji wizji muzycznej, nawiązującej do pojęcia plądrofonii, które w swojej pierwotnej wersji określa nurt muzyki stworzonej z przetwarzania fragmentów już istniejących nagrań, przybierając formę kolażu. Idea Plondry wykorzystuje muzyczne środki ekspresji i brzmienia wykraczające daleko poza granice tego co zwykło określać się mianem muzyki jazzowej oraz używa ich w celu osiągnięcia wrażenia, klimatu, stymulacji emocji oraz stworzenia pola do swobodnej improwizacji.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

David Bowie Night
10 stycznia @ 20:00 – 11 stycznia @ 03:00

Wizjoner, geniusz, człowiek o wielu twarzach. Śpiewająco przeszedł wszystkie najważniejsze epoki muzyczne swoich czasów i pokazał nam, że każdy może być tym, kim chce.
Styczeń to miesiąc szczególny w jego życiu. Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku, dwa dni po swoich 69 urodzinach i premierze albumu „Blackstar”.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Sherlock Holmes
10 stycznia @ 20:00 – 21:00

Kłamstwa, intrygi i zbrodnie to codzienność w profesji Sherlocka Holmesa. Jednak tym razem prosta sprawa, morderstwo Lorda Douglasa w Birlstone, nieoczekiwanie doprowadzi do znacznie większej tajemnicy – wszechpotężnej zbrodniczej organizacji, a słynny detektyw zmierzy się ze swoim największym Wrogiem.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Poznański Koncert Noworoczny 2020
11 stycznia @ 17:00 – 19:00

Na zaproszenie Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej i jej dyrygenta Przemysława Pasternaka do udziału w Poznańskim Koncercie Noworocznym 2020, odpowiedzieli; kolejna niekwestionowana gwiazda polskiej estrady – Beata Kozidrak, zwyciężczyni wielu konkursów, reprezentantka Polski na festiwalu Eurowizji – Kasia Moś oraz Albert Memeti, tenor, solista Teatru Wielkiego – Opery w austriackim Graz.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Spektakl “Dobry wieczór kawalerski” – Poznań
11 stycznia @ 17:00 – 19:00

“Dobry Wieczór Kawalerski czyli na drugą nóżkę” to najnowsza odsłona sztuki pokazującej szaleństwo kawalerskiego wieczoru. Podążając za zmieniającymi się trendami i upływającym czasem, twórcy przygotowali spektakl, który ani na chwilę nie zwalnia tempa i zaprasza widzów na dwa akty doskonałej zabawy.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Zadzwońcie po milicję! – 11.01.2020 Poznań
11 stycznia @ 18:00 – 22:30

Zapraszamy na festiwal największych polskich gwiazd rocka, dedykowany 30 rocznicy wolnych wyborów w Polsce, a także rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Koncert jest hołdem dla wszystkich, którzy w latach 70’ i 80’ odważyli się głośno mówić i działać na rzecz wolnej Polski.

Na scenie wystąpią zespoły ze swoimi największymi przebojami:
– 18:10 – 18:40 Kobranocka
– 18:50 – 19:20 Chłopcy z Placu Broni
– 19:30 – 20:00 Róże Europy
– 20:10 – 20:40 Sztywny Pal Azji
– 20:50 – 21:20 BIG CYC
– 21:35 – 22:30 Małgorzata Ostrowska

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

SPOX NIGHT festiwal 4 – Poznań
11 stycznia @ 18:00

Znani topowi artyści, mega muzyka i niesamowity klimat… Na scenie pojawią się m.in. Tede, Kali, Malik Montana, Qbik.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Nędznicy | Pokaz przedpremierowy w Kinie Muza!
11 stycznia @ 18:30 – 20:30

Kiedy grupa dzieciaków kradnie małe lwiątko z lokalnego cyrku, nikt nie spodziewa się, że ten niewinny psikus wywoła lawinę wydarzeń i zmusi do interwencji policję, a sytuacja zacznie wymykać się spod kontroli. „Nędznicy” to pulsujący emocjami, drapieżny, niezwykle świeży i odważny portret zbuntowanych i gotowych na rewolucję paryskich przedmieść, buzujących od konfliktów i napięć.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

W niedzielę odbędzie się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W związku z tym w Poznaniu przez cały dzień będzie się odbywała masa wydarzeń. Dokładny spis można znaleźć tutaj.

Tradycyjnie przypominamy też, że podane wyżej wydarzenia to tylko część z tych, które odbędą się w Poznaniu. Wszystkie można znaleźć w naszym kalendarium.

mat. pras. / op. AS

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze