Wartostrada otwarta fot. ZDM

Woda w Warcie opadła i Wartostrada między mostem Rocha a Śródką znów jest dostępna dla pieszych i rowerzystów. I wbrew obawom malkontentów – nie ucierpiała od zalania.

Przypomnijmy, że ten odcinek trasy został zamknięty ze względu na wysoki poziom wody w Warcie i Cybinie, co sprawiło, że stał pod wodą. pracownicy Zarządu Dróg Miejskich uspokajali jednak, że trasie to nie zaszkodzi, bo została zbudowana z uwzględnieniem czasowego zalewania przez wodę. Przy podnoszącym się poziomie rzek trzeba było tylko zdemontować ławki, latarnie i śmietniki. Ale nie było to trudne zadania, bo właśnie ze względu na możliwość zalania przez wodę infrastruktura została przygotowana tak, by można ją było łatwo zdemontować.

Teraz woda w Warcie opadła i – jak informuje ZDM – odcinek Wartostrady od mostu św. Rocha do Środki jest ponownie udostępniony dla pieszych i rowerzystów.
„Poziom wody opadł do bezpiecznej wysokości i nie ma potrzeby dalszego zakazu ruchu” – poinformował ZDM w mediach społecznościowych. – „Obecnie na Wartostradzie trwają porządki, sprzątany jest piasek i muł naniesiony przez wodę oraz montowane są kosze na śmieci”.

Źródło: ZDM