Warta Poznań z nowym planem rozwoju. “Dotychczasowy plan doprowadził nas do ekstraklasy”

Prezentacja "Planu Rozwoju 2024-2027" fot. Klaudia Berda, Warta Poznań

Obejmuje lata 2024 – 2027 i zakłada, poza realizacją celów sportowych, budowę kluczowej infrastruktury, wzmacnianie wizerunku klubu i rozwój społeczności Zielonych. Warta Poznań podczas spotkania prasowego zaprezentowała “Plan Rozwoju 2024-2027”.

Termin nie był przypadkowy – 10 września minęły trzy lata od wydania “Planu Rozwoju 2020-2023”, liczącego 50 stron dokumentu, pełnego analiz i liczb, z wyraźnie zarysowaną strategią sportową. Klubowi, o czym poinformował z dumą, udało się zrealizować większość zadeklarowanych celów – tych, na które miał wpływ.

Nowy plan jest mniej obszerny: liczy 24 strony, zawiera też mniej analiz i wykresów. W centrum planowanej strategii znajduje się społeczność, Zielona Rodzina Warty Poznań, dzięki której ma być prowadzone między innymi dalsze utrwalanie wizerunku Zielonych, rozwój infrastruktury i dalsza rozbudowa Akademii Warty Poznań.

– Warta Poznań swoim pierwszym planem rozwoju udowodniła, że jest podmiotem wiarygodnym – mówi Jarosław Żubka, jeden z autorów “Planu Rozwoju 2024-2027”, pełnomocnik zarządu ds. ESG i wizerunku. – Dotychczasowy plan rozwoju zaprowadził nas m.in. do ekstraklasy, uczynił jednym z najbardziej wyrazistych klubów, dał podstawy pod rozwój infrastruktury. Po czasie weryfikacji i korekt obecnie wchodzimy w drugi etap realizacji strategii rozwoju klubu. Bogatsi o doświadczenia, zbudowane struktury organizacyjne i silną markę wyznaczyliśmy ambitne cele. Tak jak to wybrzmiało w pierwszym materiale – zapraszamy osoby i podmioty, które uwierzyły w to, co robimy i podzielają pogląd, że #WartoBudować.

Podczas prezentacji planu właściciel Warty Poznań, Bartłomiej Farjaszewski, przypomniał, że pod koniec sierpnia minęło pięć lat od momentu, gdy przejął klub, któremu groziło wycofanie z I ligi. Co było dalej – wszyscy wiedzą. “Podtrzymuję zaproszenie dla wszystkich, którym dobro Warty Poznań nie jest obojętne, do włączenia w nasz wspólny projekt” – napisał we wstępie do “Planu Rozwoju”.

Przy okazji spotkania władze klubu poinformowały też, że nowy kontrakt podpisał Dawid Szymonowicz, jeden z podstawowych piłkarzy zespołu trenera Dawida Szulczka. Lider obrony otrzymał z tej okazji koszulkę ze swoim nazwiskiem i liczbą 2025 – to bowiem do czerwca tego roku obowiązuje nowa umowa. Zaprezentowano też Jacka Roszyka, nowego członka rady nadzorczej Warty Poznań oraz przewodniczącego, utworzonej właśnie Rady Biznesu przy klubie.

Źródło: Warta Poznań

Podziel się: