czwartek, 25 kwietnia, 2024

Warta Poznań – Legia Warszawa: koszmarna porażka Warty

Zieloni przegrali 0:3 z mistrzem Polski na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Tak fatalnego spotkania Warta Poznań dawno nie rozegrała. I nie chodzi tylko o wynik.

Legioniści praktycznie robili co chcieli na boisku. Pierwszy gol Wszołka padł już w 12. minucie i stało się jasne, że Zieloni kompletnie nie radzą sobie z gośćmi, a ich obrona praktycznie nie istnieje. Valencia podał do Mladenovicia, a ten niepilnowany bez problemu wbiegł na pole karne i podał piłkę Wszołkowi – który precyzyjnie umieścił ją w bramce.

Prowadzenie sprawiło, że Legia zyskała na pewności siebie, natomiast Warta kompletnie się pogubiła. To, co Zieloni pokazywali na boisku, na pewno nie było na poziomie ekstraklasy. Legioniści ogrywali ich jak chcieli, obrona, z której Warta była tak dumna, zresztą słusznie, bo nawet najlepsi przeciwnicy sobie z nią nie radzili – tym razem jakby nie istniała. Cały ciężar spadł na barki Adriana Lisa, a to z pewnością nie powinno tak wyglądać.

Przy takim układzie sił nie powinno dziwić, że w 23. minucie padła kolejna bramka dla Legii – strzelił ją Mladenović, któremu obrona Zielonych nie potrafiła odebrać piłki i przeszkodzić w zwycięskim rajdzie do bramki.

Trzeci gol dla Legii padł 7 minut później: Mladenović dośrodkował, do piłki dobiegł kompletnie niepilnowany Juranović i podał do Pekharta, a ten bez przeszkód strzelił – i trafił w środek bramki Adriana Lisa. Zwycięstwo było już przesądzone.

Wynik meczu w zasadzie także. Zieloni grali pod dyktando gości, którzy od czasu do czasu pozwalali im przejąć piłkę i wykonać kilka podań… Trzy stracone gole pozbawiły zespół chęci do walki i to wyraźnie było widać na boisku. Dodatkowo zawodnicy Warty wyraźnie sobie nie radzili z szybszymi i lepszymi technicznie gośćmi – w starciach z Mladenoviciem czy Pekhartem byli bez szans.

Druga połowa meczu nie zmieniła wyniku spotkania i w zasadzie nie wniosła też niczego istotnego. Mecz zakończył się miażdżącym i jak najbardziej zasłużonym zwycięstwem Legii Warszawa.