Warta Poznań apeluje do kibiców. “To zjawisko stało się kłopotliwe”

Warta Poznań fot. kibic Włodek

Poznański klub opublikował prośbę do swoich kibiców. “Chcielibyśmy zaapelować, by nie przynosić na mecze plakatów z prośbą o koszulki. To zjawisko, które w ostatnim czasie przybrało na sile i stało się kłopotliwe” – napisała Warta Poznań.

Apel został opublikowany na stronie klubu i na kontach w mediach społecznościowych.

“Drodzy Kibice “Zielonych”! Chcielibyśmy zaapelować, by nie przynosić na mecze plakatów z prośbą o koszulki” – czytamy w nim. – “To zjawisko, które w ostatnim czasie przybrało na sile i stało się kłopotliwe. Stawia ono naszych piłkarzy w niezręcznej sytuacji, gdyż nie są oni w stanie wręczyć swoich trykotów każdemu, kto o nie prosi. Ci najmłodsi fani, którzy mimo swojej prośby nie otrzymają koszulki, mogliby odnieść wrażenie, że zostali zignorowani. Chcemy uniknąć choćby cienia podejrzeń, iż zawodnicy „Zielonych” zachowują się w sposób arogancki i są obojętni na tego typu rzeczy. Piłkarze nie będą po meczach rozdawali swoich koszulek meczowych i stąd nasz apel, aby nie namawiać ich do robienia takich prezentów.

Pragniemy jednocześnie podkreślić, że ogromnie cieszy nas obecność każdego kibica na trybunach. Jesteśmy przekonani, że dla części z Was dodatkową wartością jest możliwość interakcji z drużyną po końcowym gwizdku. Nadal, w miarę możliwości, będzie szansa na zdobycie autografu piłkarza, przybicie z nim „piątki” czy zrobienie wspólnego zdjęcia. To Wy jesteście siłą Warty Poznań i to dla Was „Zieloni” wybiegają na boisko, by dawać z siebie wszystko w walce o punkty.

Z góry dziękujemy za uszanowanie woli drużyny i Waszą wyrozumiałość. Do zobaczenia na stadionie!”.

Pod apelami w mediach społecznościowych ukazało się wiele wpisów popierających tę inicjatywę klubu. Zdaniem kibiców wszystkie kluby powinny zakazać takich praktyk.

Podziel się: