Warsztaty “Dyskryminacja – czym jest i jak jej unikać?” odwołane!

Warsztaty “Dyskryminacja – czym jest i jak jej unikać?”, które miały się odbyć w III poznańskim LO zostały odwołane. Grupa Stonewall, organizator wydarzenia, wydała oświadczenie w tej sprawie.
Reklama

O sprawie pisaliśmy już tutaj. Pomysł organizowania tego rodzaju warsztatów spotkał się z dużym oporem ze strony rodziców, a nawet samych uczniów. Zastrzeżenia miało również część polityków i duchownych. Od trzech dni próbowaliśmy poprosić o komentarz dyrektor LO, która jednak pozostaje niedostępna. Jak usłyszeliśmy w szkole, wróci do pracy prawdopodobnie dopiero w przyszłym tygodniu.

Reklama

W tym czasie do protestów dołączyli działacze Młodzieży Wszechpolskiej: – Niedopuszczalna jest sytuacja, w której do szkół wchodzą przedstawiciele tzw. środowiska LGBT, którzy uprawiają agresywną homopropagandę wymierzoną w tradycyjną kulturę – stwierdził Bartosz Piekarski, członek ugrupowania.

Interwencję podjął także Robert Winnicki, poseł na Sejm RP, który skontaktował się w tej sprawie z miejscowym Kuratorium Oświaty. Oprócz tego działacze Młodzieży Wszechpolskiej zorganizowali akcję ulotkową na ulicach miast i nakłaniali przechodniów do wyrażenia sprzeciwu w tej sprawie.

Reklama

Ostatecznie szkoła zdecydowała się ustąpić i odwołać wykłady.

Na to wydarzenie zareagowała grupa Stonewall, która miała organizować warsztaty, wydając specjalne oświadczenie.

Wczoraj w III Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu mieliśmy poprowadzić warsztaty pt. “Dyskryminacja – czym jest i jak jej unikać?”. Niestety, decyzją szkoły zostały przełożone. Powodem są próby zastraszenia przedstawicieli placówki przez działające w mieście środowiska prawicowe. Zajęcia zaplanowano jako część miejskiego programu dofinansowania zajęć antydyskryminacyjnych w szkole. Miały się odbyć po godzinach lekcyjnych, za zgodą rodziców. Ich szczegółowy program został uprzednio przesłany do szkoły i zaakceptowany bez żadnych zastrzeżeń. Od wtorku szkoła musi zmagać się z nagonką wywołaną m.in. przez poznańską Młodzież Wszechpolską. Organizacja na swojej stronie wzywa do protestu przeciwko “indoktrynacji lgbt+ w szkołach”. Dzisiaj na 11:30 Wszechpolacy zaplanowali “konferencję prasową” przed budynkiem szkoły. W nagonkę na szkołę włączył się również ksiądz Daniel Wachowiak, były katecheta III LO, który w trakcie zajęć rozdał uczeniom i uczennicom swój manifest “Powiedz prawdę o homoseksualizmie, a zostaniesz zakrzyczany”. Ksiądz został niedawno przeniesiony do parafii w Puszczy Noteckiej. To skandal, że w 2018 próbuje się zastraszyć szkołę za to, że chce zadbać o dobro i rozwój wszystkich swoich uczniów i uczennic, również gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych. Jak wynika z badań, homoseksualność jest jednym z głównych motywów dyskryminacji w szkołach. 70% uczniów i uczennic LGBT+ czuje, że musi ukrywać swoją tożsamość. Prawie tyle samo miewa myśli samobójcze. Ministerstwo Edukacji Narodowej nie tylko nie widzi problemu, ale jeszcze go pogłębia, grożąc konsekwencjami prawnymi szkołom, które zorganizowały “Tęczowy Piątek”. Szkoły, które oddolnie starają się reagować na problem dyskryminacji w szkołach zasługują na uznanie. Cieszymy się, że są nauczyciele i nauczycielki, którym leży na sercu dobro wszystkich uczniów i uczennic, również LGBT+. Wspieramy III LO w Poznaniu i wierzymy, że zajęcia mimo wszystko się odbędą. Nie zamierzamy się poddawać ani ulegać ludziom, którzy pod płaszczykiem troski o dzieci jedynie pogłębiają ich problemy. Będziemy dalej organizować warsztaty antydyskryminacyjne we wszystkich szkołach, które nas o to poproszą.

Podziel się!

3
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Andrzej
Gość
Andrzej

Brawo! Nie pozwolę na nagabywanie moich dzieci w szkole marksistowską filozofią!

trackback
III LO kończy z zapraszaniem organizacji zewnętrznych na wykłady poświęcone dyskryminacji

[…] Ostatecznie szkoła wycofała się z organizacji wykładów. W odpowiedzi swoj… […]

szymon
Gość
szymon

warsztaty poprowadzi osoba która podcięła gardło kukle? to są standardy LGBTP.