Warszawa: Prezydent Rafał Trzaskowski objął honorowym patronatem Paradę Równości

Rafał Trzaskowski 12 fot. S. Wąchała.
Prezydent nie tylko objął patronatem – już po raz drugi – Paradę Równości, ale także oficjalnie przywita jej uczestników. Weźmie też udział w przemarszu.

W 2019 roku, jak informuje Radio TOK.FM, prezydent Trzaskowski również udzielił patronatu Paradzie Równości. W ubiegłym roku ze względu na pandemię impreza się nie odbyła.

Organizatorzy poinformowali, że cieszą się i są dumni z patronatu prezydenta, zaprosili też wszystkich do wspólnego świętowania deklarując, że 19 czerwca Warszawa stanie się stolicą polskiej tolerancji i równości.

Parada Równości, jak podaje TOK.FM, to największe w Polsce święto wolności, równości i tolerancji organizowane przez Fundację Wolontariat Równości i odbywające się od 2001 roku. W 2004 i 2005 roku prezydent Lech Kaczyński zakazał jej organizacji i przed ratuszem odbył się z tego powodu wiec protestacyjny. Następczyni Lecha Kaczyńskiego, Hanna Gronkiewicz-Walz, parady nie zakazywała, ale nie obejmowała jej patronatem.

W tym roku Parada Równości rozpocznie się 19 czerwca o godzinie 14.00 przy Pałacu Kultury i Nauki. Marsz ma wyruszyć o 15.00.