Sprawdzanie zgód TCF
czwartek, 3 lipca, 2025

Wandal malował sprayem po betonowych donicach. Został zatrzymany przez policjanta

Posterunkowy Szymon Stachowiak z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu właśnie wracał ze służby, gdy na ulicy Wielkiej zauważył graficiarza malującego sprayem betonowe donice. Policjant zatrzymał wandala.

Zdarzenie miało miejsce w nocy 29 grudnia ubiegłego roku. Policjant wracał do domu po skończonej służbie i jechał samochodem ulicą Wielką. Wtedy zwrócił uwagę na dwóch mężczyzn. Jeden z nich malował sprayem betonowe donice.

Kiedy funkcjonariusz to zauważył, natychmiast zareagował. Zatrzymał swój samochód i pobiegł za sprawcami, którzy na jego widok zaczęli uciekać. Nie mieli jednak szans – policjant szybko ich dogonił i zatrzymał do czasu przyjazdu policyjnego patrolu.

Obydwaj mężczyźni zostali wylegitymowani, a jeden z nich trafił do policyjnego aresztu. 22-latek usłyszał już zarzut za wykroczenie popełnione przeciwko porządkowi publicznemu, za co grozi mu kara ograniczenia wolności lub grzywny. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Źródło: KMP Poznań
Strona głównaWielkopolskaPoznańWandal malował sprayem po betonowych donicach. Został zatrzymany przez policjanta