policja fot. KWP

Wągrowiec: Sprawcy przemocy zatrzymani

Jeden z nich znęcał się nad starym ojcem, drugi maltretował byłą żonę i dzieci. Obaj sprawcy przemocy domowej trafili w ręce policji, a później dostali zakaz zbliżania się do swoich ofiar.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

W tym tygodniu wągrowieccy policjanci interweniowali wobec dwóch osób, które krzywdziły swoich bliskich. W jednym z przypadków policjanci zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad swoim starszym ojcem. W drugim mężczyzna maltretował swoją byłą żonę i córki. W każdym z tych przypadków forma sprawiania krzywdy nabierała zarówno fizycznego jak i psychicznego wymiaru, ale zarówno jedna, jak i druga interwencja zakończyła się zatrzymaniem podejrzanych o znęcanie się.

Prokurator rejonowy zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, a co najważniejsze obydwóch mężczyzn ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

Rodziny objęte procedurą Niebieskiej Karty są w tym czasie pod baczniejszym nadzorem dzielnicowych mimo epidemii koronawirusa. Z pokrzywdzonymi w sprawach o znęcanie kontakt utrzymują policjanci dochodzeniowi, którzy te sprawy prowadzą. Każdy niepokojący sygnał będzie sprawdzany, a czynności podejmowane niezwłocznie i stanowczo.

Dodaj komentarz

avatar