W Wiosce Rudolfa urodziła się samiczka renifera!

Wioska Rudolfa fot. Miasteczko Dyniowe Śrem

Tego się nikt nie spodziewał, bo renifery wyjątkowo rzadko rozmnażają się w niewoli – a jednak parze reniferów z Wioski Rudolfa w Psarskich pod Śremem urodziła się córeczka!

Wioska Rudolfa działa od grudnia w Psarskich przy tamtejszym przedszkolu. Zimą można ją było zwiedzać, dzieci przyjmował Święty Mikołaj, a dodatkową atrakcją była para reniferów. I to właśnie one doczekały się pociechy, jak poinformowało radio RMF FM. To wielka rzadkość, jak powiedział rozgłośni Jakub Tylman, pomysłodawca Wioski Rudolfa, bo renifery bardzo rzadko rozmnażają się w niewoli.

Ale już kilka miesięcy temu opiekunowie reniferów zauważyli, że zaczęły się nietypowo zachowywać – samiec nie dopuszczał obcych do samicy. Wywnioskowali z tego, że para ma okres godowy, więc samica może zajść w ciążę – i tak faktycznie się stało.

Malutka samiczka urodziła się kilka dni temu, została przebadana przez weterynarza, który uznał ją za zdrową i pełną energii. Wygląda jak mały jelonek i jest śnieżnobiała – dopiero później jej sierść zmieni kolor na taki jak rodziców. Na razie jest w zagrodzie razem z mamą, która czule się nią opiekuje. Tata na razie został odseparowany, by przez przypadek nie zrobił maleństwu krzywdy.

Malutka cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko przedszkolaków, ale i wszystkich mieszkańców. Nie ma jeszcze imienia, choć dzieci mówią na nią „Bambi”, bo przypomina im tego jelonka.

Podziel się:

Ostatnio dodane: