W Wielkopolsce otwarto nietypowy sklep. Można zrobić zakupy i pomóc potrzebującym

Ostrów Wielkopolski fot. UM Ostrów Wielkopolski

Można w tym sklepie zrobić zakupy i w ten sposób wspomóc potrzebujących. A można też przynieść rzeczy już niepotrzebne, które sklep sprzeda i zysk przeznaczy na pomoc dla tych, którzy jej potrzebują. W Ostrowie działa sklep charytatywny He-Heszki.

Jak informuje portal “wlkp24 INFO”, na pomysł prowadzenia placówki wpadły cztery panie, które poznały się przy okazji organizacji Szlachetnej Paczki. Zasada jest prosta: ostrowianie mogą tu przynosić rzeczy, które im są już niepotrzebne, ale mogą się jeszcze komuś przydać, a sklep je sprzeda i część zysku przeznaczy dla potrzebujących.

Sklep mieści się przy ulicy Partyzanckiej 1, jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 11 do 16.00 i w soboty od 10.30 do 14.00. Sklep prowadzi Stowarzyszenia He-Heszki, które ma także swój profil na Facebooku oraz stronę internetową, dzięki którym zakupy można robić także po zamknięciu sklepu stacjonarnego.

Obecnie robiąc zakupy w sklepie He-Heszki klienci dofinansowują zakup aparatu do mierzenia ciśnienia dla niewidomego mężczyzny, który będzie głosem podawał wynik. W planach są kolejne akcje pomocowe, ale panie nie chcą jeszcze o nich mówić, bo nie wiadomo, czy się powiodą – wszystko zależy od tego, jak pójdzie sprzedaż, a muszą też zarobić na utrzymanie sklepu.

Na razie towaru nie brakuje – ostrowianie wspomagają sklep hojną ręką. Do tego stopnia, że panie proszą o wstrzymanie się z przynoszeniem odzieży, ponieważ mają jej już dużo, a proszą raczej o przedmioty użytkowe, bo na nie jeszcze jest miejsce.

Podziel się: