piątek, 23 lutego, 2024

W szpitalu przy Polnej urodziły się czworaczki!

Cztery siostry: Laura, Hanna, Sofia i Lilianna przyszły na świat 3 stycznia przy Polnej. Ich rodzice są mieszkańcami gminy Kostrzyn – rodzicom życzenia z okazji powiększenia rodziny złożył burmistrz Szymon Matysek.

“Serdeczne gratulacje dla rodziców, pani Oksany i pana Tomasza oraz brata dziewczynek, 2-letniego Szymona” – napisał burmistrz na profilu facebookowym gminy Kostrzyn. – “Ogromne podziękowania należą się lekarzom, położnym i pielęgniarkom Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego przy ulicy Polnej w Poznaniu za wspaniałą opiekę i profesjonalizm – przekazuje pan Tomasz. Dziewczynki i mama czują się dobrze. Poród odbył się bez komplikacji”.

Burmistrz napisał także, że od października, od spotkania z przyszłym wtedy jeszcze tatą wiedział, że w gminie przyjdą na świat czworaczki i będą to cztery dziewczynki. Zapewnił, że rodzina może liczyć na pełne wsparcie samorządu.
“Gmina Kostrzyn zadeklarowała szerokie wsparcie dla rodziny” – poinformował. – “Zabezpieczona zostanie ona w środki higieniczne, zakupione zostaną wózki. Ośrodek Pomocy Społecznej przygotowuje pomoc w zakresie usług opiekuńczych wykwalifikowanego pracownika. Rodzina może liczyć także na wsparcie finansowe zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn o pomocy rodzinie, w której podczas jednego porodu urodziło się więcej niż jedno dziecko”.

Burmistrz spotkał się także z władzami szkoły podstawowej, przedszkola i żłobka w Siekierkach, by wspólnie zaplanować także długofalową pomoc dla rodziny. Koordynacja działań instytucji oświatowych będzie tu niezbędna, ponieważ także wielu mieszkańców gminy już pyta, jak mogą pomóc.

Porody czworaczków zdarzają się bardzo rzadko. Poprzedni w Poznaniu miał miejsce nieco ponad rok temu – w lutym 2022 roku. Urodziły się wówczas trzy dziewczynki i jeden chłopiec.

Źródło: Gmina Kostrzyn FB
Strona głównaPoznańW szpitalu przy Polnej urodziły się czworaczki!