W Śnieżycowym Jarze już kwitną śnieżyce!

Śnieżycowy Jar 2022 fot. S. Wąchała

Jak poinformowało Nadleśnictwo Łopuchówko – w Śnieżycowym Jarze już kwitną pierwsze śnieżyce. Nie jest ich jeszcze dużo, ale trwa właśnie przerwa w ćwiczeniach na poligonie w Biedrusku, więc 11 i 12 marca można się wybrać je obejrzeć.

„Przekazujemy najświeższe informacje prosto z rezerwatu przyrody Śnieżycowy Jar” – poinformowało na swoim profilu na Facebooku Nadleśnictwo Łopuchówko 10 marca. – „Kwitnie już coraz więcej śnieżyc, można również znaleźć małe, zwarte grupy białych kwiatów, a kolejne rośliny przebijają się przez warstwę liści i śniegu. Nie jest to wciąż pełny zakwit śnieżycy wiosennej, jednak korzystając z przerwy w ćwiczeniach na poligonie wojskowym Biedrusko, a także w odpowiedzi na Państwa liczne zapytania, rezerwat przyrody Śnieżycowy Jar zostanie w dniach 11-12 marca udostępniony dla zwiedzających. Kolejne terminy będą podawane na bieżąco, po uzgodnieniu ich z CSWLąd w Poznaniu”.

Leśnicy jednak ostrzegają: po opadach deszczu i śniegu kładka w rezerwacie i okolice są śliskie i błotniste, więc zwiedzający koniecznie muszą się zaopatrzyć w odpowiednie obuwie, bo inaczej nie dotrą do rezerwatu. Muszą też pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności na śliskich, mokrych i błotnistych drogach.

Podziel się:

Ostatnio dodane: