Reklama

W Poznaniu pojawiły się elektryczne hulajnogi

Można już korzystać z systemu elektrycznych hulajnóg na minuty. To kolejna, po rowerach, samochodach i skuterach, forma współdzielonych pojazdów w Poznaniu.

– Jestem otwarty na ideę zrównoważonej, współdzielonej mobilności. Od kilku lat z powodzeniem działa w Poznaniu rower miejski, który bije kolejne rekordy wypożyczeń. Od ponad roku poznaniacy mogą także wypożyczać skutery i samochody. Hulajnogi będą idealnym dopełnieniem tego systemu – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta Poznania.

Początkowo na poznańskich ulicach pojawi się kilkaset hulajnóg firmy Lime. Liczba pojazdów będzie stopniowo zwiększana w zależności od zapotrzebowania użytkowników i zainteresowania mieszkańców.

Żeby skorzystać z nowego środka transportu, należy zainstalować aplikację ze sklepu Google Play lub AppStore. Można w niej zlokalizować hulajnogę, sprawdzić poziom naładowania i prognozowany zasięg elektrycznej hulajnogi.

Opłacać przejazdy można na bieżąco podpinając pod aplikację naszą kartę kredytową lub doładować konto z góry. Druga opcja wiąże się z kilkoma promocjami. Wypożyczenie kosztuje 2 złote za rozpoczęcie jazdy i 50 groszy za każdą minutę.

– Hulajnogi Lime nie mają stacji dokujących – wystarczy odblokować wybrane urządzenie stojące na chodniku i można ruszać w drogę. Po zakończeniu podróży zostawiamy hulajnogę w dowolnym, bezpiecznym miejscu dla kolejnej osoby. Dzięki temu hulajnoga elektryczna może nam pomóc w szybszym pokonywaniu ostatniego fragmentu podróży do domu lub pracy – tłumaczy Marek Łusiak, dyrektor Lime w Europie Środkowo – Wschodniej.

Hulajnogi osiągają maksymalnie 25 kilometrów na godzinę. W Poznaniu będzie z nich można korzystać przez cały rok.

Autor: UMP

1
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Wihtek
Gość
Wihtek

Fajna sprawa, hulajnoga rozkręca się do 30km/h. Każdy musi spróbować 🙂

Używając kodu RWT2FE3 w aplikacji dostaje się 10zł na start, więc starczy na 2-3 przejażdżki 🙂