W Poznaniu pojawi się gabinet ginekologiczny czynny całą dobę

Gabinet ginekologiczny czynny 24 godziny na dobę i dostępny dla wszystkich poznanianek rusza w poniedziałek. Pierwszy w Poznaniu Punkt Profilaktyki Intymnej działać będzie przy ul. Święty Marcin 58/64.

Utworzenie Punktu poprzedzone było analizą dostępności do usług ginekologicznych oraz zdrowotnych z zakresu profilaktyki intymnej. W trakcie spotkań konsultacyjnych opracowano zakres funkcjonowania gabinetu czynnego 24 godziny na dobę, który będzie równocześnie pierwszym w Poznaniu Punktem Profilaktyki Intymnej w pełni dostępnym dla wszystkich mieszkańców Poznania – w tym również osób niezamożnych i nieubezpieczonych.

Z usług dostępnych bezpłatnie w gabinecie będą mogły korzystać osoby, które ukończyły 18 rok życia oraz osoby niepełnoletnie, pozostające pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego i mieszkające na terenie Poznania.

Każdy, kto chciałby skorzystać z konsultacji świadczonych w Punkcie, powinien wcześniej skontaktować się telefonicznie z rejestratorem pod nr tel. 516 504 237 lub skorzystać z rejestracji on-line udostępnionej na stronie internetowej Fundacji Fanari, która realizuje projekt: www.fanari.pl. Zarówno strona internetowa jak i nr telefonu rejestracji czynne będą od poniedziałku (1 października) od godz. 22.00.. Od tego dnia osoby zainteresowane będą mogły umówić się na wizytę. Pierwsze przyjęcia pacjentów przewidywane są od wtorku, 2 października.

W ramach funkcjonowania Punktu Profilaktyki Intymnej zapewnione będą następujące usługi:

– konsultacje lekarskie i poradnictwo w zakresie chorób zakaźnych przenoszonych drogą płciową

– konsultacje lekarskie i poradnictwo w zakresie higieny intymnej oraz antykoncepcji naturalnej, mechanicznej i farmakologicznej

– rozpoznanie i doraźna pomoc medyczna w przypadku urazów oraz stanów zapalnych narządów rodnych

– zapewnienie dostępności skierowania na badania diagnostyczne z zakresu chorób ginekologicznych (z wyłączeniem kobiet ciężarnych i kobiet w połogu) oraz zakaźnych przenoszonych drogą płciową

– zapewnienie dostępności do badań usg w przypadku wskazań lekarskich

– zapewnienie dostępności do przepisania leków w przypadku wskazań lekarskich

Na początek w Punkcie zatrudnionych będzie 7 lekarzy, którzy będą dyżurować zgodnie z opracowywanym przez organizację grafikiem.

Punkt Profilaktyki Intymnej czynny przez 24 godziny na dobę powstał, by zapewnić mieszkańcom Poznania łatwy i szybkie dostępu do usług medycznych z zakresu ochrony i profilaktyki zdrowia dotyczącego intymnych stref życia. Oferowane przez Punkt bezpłatne konsultacje i poradnictwo pomogą rodzicom i opiekunom w zakresie edukacji dzieci – zwłaszcza tej dotyczącej higieny i kontaktów seksualnych. Konsultacje pomogą również zwiększyć bezpieczeństwo stosowania środków farmakologicznych dostępnych na receptę.

Autor: UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: