W ogrodzie jordanowskim powstaje nowy budynek. Będzie wielofunkcyjnym zapleczem dla działań sportowych i rekreacyjnych

nowy budynek w ogrodzie jordanowskim fot. PIM

Będzie wielofunkcyjnym zapleczem dla działań sportowych i rekreacyjnych, złożonym z dwóch brył, a na dachu wyższej z nich dodatkowo znajdzie się taras. W Ogrodzie Jordanowskim nr 1 przy ulicy Solnej powstaje nowy budynek.

Gruntowna modernizacja ogrodu trwają już od kilku miesięcy.
– Prace budowlane na terenie ogrodu rozpoczęły się w czerwcu – mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Do tego czasu wykonawca zrealizował roboty ziemne pod budynek i postawił pierwsze ściany najniższej kondygnacji. Powstał też strop wraz ze schodami wewnętrznymi.

Budynek będzie się składał z dwóch brył: jedna z nich będzie miała dwie kondygnacje, a z górnej części będzie wyjście na taras, który jednocześnie będzie dachem drugiej bryły. Łączna powierzchnia zabudowy obu budynków to około 150 metrów kwadratowych. Gotowe już są też instalacje kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

W budynku będą mogły się odbywać zajęcia sportowe i warsztaty dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Pomieszczenia budynku będą także mogły zostać urządzone jak świetlice, będą tam także szatnie i magazyn. Na korzystanie z nich trzeba będzie jeszcze poczekać, ale tymczasem można korzystać z boisk i siłowni na terenie ogrodu. Są one dostępne w dni powszednie w godzinach od 9.00 do 18.00, a w soboty i niedziele od 10.00 do 18.00. Korzystający z nich jednak powinni pamiętać, że na terenie ogrodu trwają prace budowlane, więc trzeba zachować szczególną ostrożność i nie zbliżać się do placu budowy.

Źródło: UMP

Podziel się: