Visual Concert – koncert muzyki filmowej i epickiej z projekcją z najpiękniejszych miejsc świata

Visual Concert fot. Sławek Wąchała
Visual Concert – spektakl złożony z koncertu muzyki filmowej i epickiej oraz projekcji na wielkich ekranach miejsc, które nas zachwycają, frapują i ciekawią. Podróż dookoła świata połączona z piękną muzyką na żywo.

Trzecia edycja została zrealizowana z jeszcze większym rozmachem niż wcześniejsze. Było więcej efektów oraz większy skład muzyków. To multimedialno-muzyczne show odwiedza liczne miasta w Polsce wypełniając za każdym razem sale koncertowe.

Blisko 80-osobowy zespół orkiestry symfonicznej CoOperate Orchestra z towarzyszeniem Chóru Akademickiego UAM (przygotowanie Beata Bielska) pod batutą Adama Domurata wypełnił muzyczną przestrzeń w rytm filmowego obrazu, ukazującego najbardziej niezwykłe i spektakularne miejsca na naszej Ziemi: od uroczych plaż na hawajskich wyspach, poprzez 7 Cudów świata, niezwykłe Parki Narodowe, lasy tropikalne, ośnieżone szczyty górskie po miejskie dżungle na całym świecie. Orkiestrze i chórowi towarzyszył w niektórych utworach jako solista Krzysztof Iwaneczko.

W urozmaiconym repertuarze w symfonicznym brzmieniu usłyszeliśmy utwory muzyki filmowej z takich filmów jak: Gladiator, Avatar, Piraci z Karaibów, James Bond, Marzyciel, Transformers, Władca Pierścieni oraz utwory muzyki epickiej, m.in. znanej na całym świecie wytwórni Two Steps From Hell.

Ważnym elementem w projekcji było zwrócenie uwagi widzów na temat ekologii, zaśmiecania świata, ostrzeżenia przed możliwością utraty tych przepięknych miejsc, które podziwiamy.

Organizatorem jest agencja Visual Production z Poznania.

Podziel się: