Uwaga! Silny wiatr w całej Wielkopolsce

Burza
Nieco słabiej na północy regionu, pierwszy stopień ostrzeżenia – mocniej na południu, gdzie IMiGW wydało drugi stopień. W całej Wielkopolsce będzie dziś mocno wiało. Uważajcie!

Na północy regionu, mniej więcej do wysokości powiatu poznańskiego, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach od 70 km/h do 90 km/h z zachodu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85 proc.

Natomiast na południe od Poznania powieje znacznie mocniej – IMiGW przewiduje tu wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach od 95 km/h do 110 km/h z zachodu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85 proc.

To już drugi stopień zagrożenia, co oznacza możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

IMiGW, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: