Utrudnienia i korki w Poznaniu. Gdzie kierowcy muszą uważać?

Niestachowska korki fot. L. Łada

Korki na Niestachowskiej, Baraniaka, Jana Pawła II, Głogowskiej i pozostałych tradycyjnych miejscach w Poznaniu, korek na autostradzie – a także dodatkowe utrudnienia, wynikające z prowadzonych remontów. Gdzie 4 sierpnia trzeba w Poznaniu uważać na drogach?

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na S11, i to w obu kierunkach – około 7.00 rano doszło tam do wypadku na odcinku między węzłami Poznań Zachód i Dąbrówka. Utrudnienia są też na węźle Poznań Zachód, na pasie w kierunku Świecka. Sytuacji nie ułatwiają trwające tam już przygotowania do remontu węzła, który rozpocznie się 6 sierpnia.

Poza tradycyjnymi miejscami korków, czyli Niestachowska i Witosa, rejon ronda Śródka, Głogowska i Arciszewskiego utrudnień można się spodziewać wszędzie tam, gdzie Zakład Robót Drogowych prowadzi prace drogowe, między innymi na ulicach Stróżyńskiego i Hulewiczów. Możliwe są wygrodzenia na ul. Szarych Szeregów, a także na ul. Wilczak oraz utrudnienia na ulicy Strzeszyńskiej, gdzie trwa remont nawierzchni. Zmieniła się organizacja ruchu także na węźle Grunwaldzka, gdzie nie ma już wahadła.

Przypomnijmy, że zmiany w organizacji ruchu obowiązują także od 2 sierpnia na Świętym Marcinie i al. Niepodległości, gdzie prowadzone są prace nawierzchniowe na wyłączonej z ruchu północnej jezdni ul. Św. Marcin na odcinku między al. Niepodległości a mostem Uniwersyteckim. Z tego powodu nie ma możliwości wjazdu w ul. Wieniawskiego, nieprzejezdna będzie zachodnia jezdnia al. Niepodległości po obu stronach skrzyżowania z ul. Św. Marcin. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu jest wyłączona.

Podziel się: