piątek, 1 grudnia, 2023

Uszkodzony komin w centrum Poznania. Zamknięty sklep i utrudnienia w ruchu

Do groźnego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu Garbar i Estkowskiego. Podczas prac budowlanych przy Starej Papierni dźwig uszkodził stojący po sąsiedzku komin. PINB stwierdził, że komin grozi zawaleniem i zamknął sąsiedni sklep, sąd oraz zabezpieczył okolicę.

Przy ulicy Estkowskiego i Szyperskiej trwają właśnie prace remontowe Starej Papierni, w której będą się mieściły wydziały i pracownie Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. I właśnie podczas nich dźwig uszkodził znajdujący się po sąsiedzku komin.

Na miejsce wezwano strażaków i nadzór budowlany. Jak informuje Radio Poznań, inspektorzy stwierdzili, że górna część komina może spaść. To duże zagrożenie, bo w pobliżu komina znajduje się duża Biedronka z jednej strony, a sąd z drugiej. Sklep został zamknięty, a inspektorzy wyznaczyli strefę zagrożenia w promieniu około 8 metrów od komina.

PINB nakazał także, by uszkodzona część komina została jak najszybciej rozebrana, ale nie jest to łatwe, ponieważ uszkodzenie znajduje się na tej wysokości, że prace może wykonać tylko specjalistyczny sprzęt, a kiedy on dojedzie na miejsce – nie wiadomo.

Dopóki jednak komin nie zostanie rozebrany, to sklep pozostanie zamknięty, w kilku okolicznych budynkach nie mogą przebywać ludzie, a w rejonie wyznaczonym przez inspektorów będą utrudnienia w ruchu.

Źródło: Radio Poznań
Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoUszkodzony komin w centrum Poznania. Zamknięty sklep i utrudnienia w ruchu