Uszkodzona ciężarówka na przejeździe kolejowym w Wielkopolsce. Całkowicie zablokowała torowisko

ciężarówka na przejeździe fot. policja Wolsztyn

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło na przejeździe kolejowo-drogowym w Starej Tuchorzy w powiecie wolsztyńskim. Zatarasowała go ciężarówka, która zepsuła się akurat podczas pokonywania przejazdu.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie, do zdarzenia doszło 27 marca około godziny 11.30.
– Z przekazanej informacji wynikało, że ciągnik siodłowy MAN z naczepą podczas przejeżdżania przez przejazd uległ awarii, blokując częściowo jezdnię oraz w całości tor kolejowy – informuje asp. sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy policji w Wolsztynie. – Na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi po dotarciu we wskazany rejon zastali kierującego ciągnikiem siodłowym, któremu udało się zlokalizować i usunąć awarię, a następnie zjechać z toru. Szczęśliwie usterka okazała się nieskomplikowana, dzięki czemu mężczyzna mógł bez pomocy innych opuścić przejazd i uniknąć zagrożenia wynikającego z ewentualnej kolizji z pociągiem.

Policjanci podkreślają, że informacja o zagrożeniu została niezwłocznie przekazana właściwym służbom za pośrednictwem linii alarmowej 112, dzięki czemu na zdarzenie mogli zareagować zarówno policjanci, jak i pracownicy PKP. Taka postawa zasługuje na szczególne uznanie, ponieważ szybkość przekazania informacji stosownym służbom ma ogromne znaczenie w takich sytuacjach. Im szybciej dowiedzą się o problemie – tym szybciej mogą zareagować, a to istotne zwłaszcza tam, gdzie ruch pociągów i ruch kołowy jest intensywny.

Warto dodać, że od kilku lat na około 14 000 przejazdów kolejowo-drogowych znajdują się tzw. Żółte Naklejki PLK, które zawierają indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu oraz numery telefonów alarmowych, pod które należy zgłaszać uszkodzenie i awarie infrastruktury kolejowej, bądź sytuacje alarmowe zagrażające zdrowiu i życiu. Podanie takiego numeru właśnie podczas rozmowy z operatorem linii alarmowej 112 bardzo ułatwia lokalizację przejazdu i dotarcie na miejsce odpowiednich służb.

Podziel się:

Ostatnio dodane: