Ustawka we Frankfurcie. Z udziałem kibiców Lecha Poznań

zdjęcie ilustracyjne fot. Sławek Wąchała

Dwóch funkcjonariuszy niemieckiej policji odniosło obrażenia, na szczęście niegroźne, podczas starcia kibiców Lecha Poznań z kibicami Eintrachtu Frankfurt. Policjanci rozdzielili obie grupy pałkami.

Polscy kibice jechali przez Niemcy na mecz Lecha w ramach Ligi Konferencji Europy z luksemburskim Football 1991 Dudelange. I właśnie w Niemczech, we Frankfurcie, jak informuje portal „Sportowe Fakty”, doszło do zamieszek z udziałem kibiców Lecha. Najwyraźniej umówili się tam na ustawkę z kibicami miejscowego Eintrachtu, bo grupa frankfurckich kibiców już czekała na fanów poznańskiego zespołu. Wszyscy, i Polacy, i Niemcy, mieli rękawiczki i kominiarki.

Policjanci rozdzielili obie grupy używając pałek i gazu – to wtedy dwóch funkcjonariuszy odniosło niegroźne obrażenia, bo kibice stawiali opór policji. Polacy zostali odprowadzeni do hotelu, a policja wszczęła postępowanie w sprawie udziału w bójce i naruszenia spokoju. Przy okazji zatrzymała też 38-letniego mężczyznę, który w przeszłości organizował ustawki kibiców. Czy także i tę ustawkę ma na sumieniu – wykaże śledztwo.