Urząd Miasta poszukuje stażystów

Do 31 stycznia można zgłaszać aplikacje na wiosenną edycję staży i praktyk studenckich w Urzędzie Miasta Poznania. Na studentów czeka 75 miejsc w 27 wydziałach i biurach urzędu.

Staż potrwa od 6 marca do 30 czerwca. O udział w programie mogą się ubiegać studenci i studentki II, III, IV i V roku (I/II studiów II stopnia), którzy uczą się na kierunkach odpowiadających wymaganiom danego wydziału lub biura. By wziąć udział w rekrutacji, należy do 31 stycznia wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Pierwsze rozmowy z kandydatami odbędą się na początku lutego i potrwają do końca miesiąca. Staż realizowany będzie dwuetapowo. Pierwszy zakłada miesięczną praktykę w wymiarze 60 godzin. Z osobami, które otrzymają pozytywną ocenę z realizacji pierwszego etapu, Urząd Miasta podpisze umowę na drugi etap programu, czyli trzymiesięczny staż, podczas którego wypłacane będzie wynagrodzenie – 882 zł brutto za każdy miesiąc.

Na zainteresowanych czeka 75 miejsc w 27 wydziałach lub biurach Urzędu Miasta Poznania oraz 4 miejsca w Poznańskim Centrum Świadczeń.

– Na 55 dotychczasowych edycji programu wpłynęło ponad 34 474 zgłoszeń. Na staż przyjęto łącznie 3 991 studentów i studentek. Wystawiane przez nich oceny po ukończonej pracy potwierdziły zdobywanie przez nich korzyści w postaci nowych doświadczeń oraz umiejętności, przydatnych na rynku pracy – mówi Anna Sarbinowska, koordynatorka staży w Urzędzie Miasta Poznania. – Warto dodać, że ponad 650 osób po ukończeniu stażu zostało zatrudnionych w naszym urzędzie. To dowód na realizację jednego z celów programu, jakim jest przegląd potencjalnych kadr dla Urzędu Miasta Poznania.

Wykaz biur i wydziałów, które poszukują stażystów, dostępny jest tutaj. Program stażów można zobaczyć tutaj. Dodatkowe informacje można uzyskać od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30-15.30 pod numerem telefonu (61) 878 55 10.

Autor: UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: