50 lat to z pewnością wiek zasługujący na uwagę – zwłaszcza gdy tyle kończy wybitny szkocko-poznański muzyk i wokalista Ray Wilson. Z tej okazji odbędą się aż dwa koncerty: pierwszy, w piątek 7 września, nosi tytuł „Genesis Classic”, drugi, 8 września „Ray Wilson and Stiltskin”. Oba odbędą się w Sali Wielkiej CK Zamek.

Tego wybitnego muzyka, byłego wokalisty zespołu Genesis, a obecnie lidera grupy Stiltskin nikomu w Poznaniu nie trzeba przedstawiać. Warto jedynie przypomnieć, że „Classic Rock Magazine“ uznał go za jednego z najwybitniejszych wokalistów, kompozytorów i autorów tekstów z Wielkiej Brytanii, cenionego zwłaszcza za sceniczną charyzmę i zawsze wysoką formę koncertową.

Podczas pierwszego, piątkowego koncertu usłyszymy utwory z repertuaru zespołu Genesis. Grupa również obchodzi w tym roku 50. urodziny, a Ray Wilson – gdyby ktoś nie pamiętał – był jednym z jej wokalistów. Nie zabraknie ani utworów współtworzonych przez muzyka z płyty “Calling All Stations”, ani starszych, klasycznych już przebojów zespołu, pamiętanych w wykonaniu Petera Gabriela, Phila Collinsa czy Mike’a Rutherforda.

Drugi z dwóch urodzinowych koncertów, ten sobotni, odbędzie się dokładnie w dniu 50. urodzin artysty. Podczas niego Ray wraz z zespołem skupi się na swoich solowych dokonaniach, a także na twórczości grup: Guaranteed Pure, Stiltskin czy CUT. Warto przypomnieć, że w ostatnich dwóch latach Ray Wilson wydał trzy albumy: dwa studyjne w 2016 roku, „Song for a friend” oraz „Makes me think of home” i album live z 2017 roku „Time and Distance”.

Wilsonowi towarzyszyć będą na scenie muzycy, z którymi współpracuje od lat:
Ali Ferguson – gitara solowa,
Steve Wilson – chórki, gitary,
Lawrie Mcmillan – gitara basowa,
Marcin Kajper – saksofon, flet, klarnet,
Mariusz Koszel – perkusja,
Michał Łyczek – instrumenty klawiszowe.

Pierwszy koncert, „50th Birthday Show Ray Wilson Genesis Classic”, rozpocznie się w piątek, 7 września, o godzinie 20. Drugi, „Ray Wilson & Stiltskin”, w sobotę o tej samej porze. Oba odbędą się w Sali Wielkiej CK Zamek.

podpis mat. pras. el foto CK Zamek

Podziel się:

Ostatnio dodane: