Ulica w Poznaniu świeżo po remoncie. Już została zalana po deszczu

ulica Hodowlana fot. RO Morasko-Radojewo

31 lipca spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie poinformowała o oddaniu po remoncie ulicy Hodowlanej na Morasku. Wystarczył jednak jeden większy deszcz, by świeżo wyremontowana ulica została zalana. “Jednak wciąż zalewa” – napisała Rada Osiedla Morasko-Radojewo, załączając zdjęcie ulicy.

Pod koniec lipca spółka PIM poinformowała, że wyremontowana ulica Hodowlana na Morasku, która wcześniej była drogą gruntowną, teraz na odcinku między ulicami Morasko a Szklarniową ma nowy chodnik, nową, równą nawierzchnię, nowe oświetlenie i wygodne zjazdy do posesji.
Jak podkreśliła spółka, remont był także okazją do wybudowania infrastruktury podziemnej: kanalizacji sanitarnej i deszczowej, nowego kanału technologicznego oraz konserwacji istniejącego rowu melioracyjnego, do którego odprowadzane są wody opadowe i roztopowe z ul. Hodowlanej.

Niestety, wystarczyło kilka dni opadów, żeby się okazało, że ulica Hodowlana, mimo rowu melioracyjnego i kanalizacji deszczowej została dokumentnie zalana.
“Jednak wciąż zalewa…” – napisała Rada osiedla Morasko-Radojewo na swoim profilu na Facebooku, załączając zdjęcie zalanej ulicy. – “Niestety ostatnie ulewy w lipcu i sierpniu zalały niższą część dopiero co zbudowanej ulicy Hodowlanej. Wydaje się, że jedna studzienka w tym miejscu nie jest w stanie odprowadzić dużych ilości wody spływającej do wciąż lekko nieckowatego terenu.”.

Źródło: Rada Osiedla Morasko-Radojewo

Podziel się: