wtorek, 5 grudnia, 2023

Ulica w centrum Poznania wypiękniała. Jest jednak pewne “ale”

Prezydent Jacek Jaśkowiak na swoim profilu społecznościowym zamieścił zdjęcie ulicy Taczaka, która, jak napisał, wypiękniała po remoncie. Komentujący zdjęcia internauci zgadzają się z tą opinią, ale ich zdaniem jest tam jeszcze sporo do zrobienia.

“Po remoncie ulica Taczaka wypiękniała” – napisał prezydent Jacek Jaśkowiak na swoim profilu na Facebooku. – “Szczególnie cieszy fakt, że w ślad za działaniami miasta idą prywatne inwestycje. Metamorfozę przechodzą elewacje kolejnych kamienic, dzięki czemu ta przestrzeń staje się jeszcze bardziej atrakcyjna”.

Komentujący wpis prezydenta internauci zgadzają się z jego opinią. Ulica wypiękniała i to, że prywatni właściciele kamienic przy tej ulicy zaczęli je remontować, także wpłynęło korzystnie na jej wygląd. Kiedyś tą ulicą strach było przejść, tutaj także policja notowała spory procent przestępstw i wykroczeń na Starym Mieście.

Komentujący jednak zwracają uwagę, że remont ulicy i elewacji to nie wszystko. Nadal problemem są tam miejsca parkingowe – mieszkańcy ulicy twierdzą, że w niedzielę i święta nie mogą tam w ogóle zaparkować swoich aut. Wówczas SPP nie obowiązuje, a ulica znajduje się w samym centrum, więc zastawiają ją samochody przyjezdnych, którzy parkują tu auta, udając się do kina, restauracji czy innych atrakcji w centrum. W ten sposób z pięknej i niedawno wyremontowanej ulicy robi się darmowy parking ze szkodą dla mieszkańców.

Zdaniem internautów z punktu widzenia mieszkańców rozwiązaniem byłoby wprowadzenie płatnego parkowania w ścisłym centrum także w niedziele. Przyjezdni natomiast mogą sobie parkować na parkingach: pod placem Wolności, w Galerii MM czy Starym Browarze – tam, gdzie jest im wygodniej. Zwracają uwagę, że w centrum Poznania wystarczająco dobrze działa komunikacja publiczna, by – jeśli komuś nie będzie się chciało iść na piechotę – dojechać ten przystanek czy dwa do wybranej atrakcji.

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoUlica w centrum Poznania wypiękniała. Jest jednak pewne "ale"