Ulica na Winiarach zyska nową nawierzchnię. Całkowity koszt prac to prawie 650 tys. złotych

Plebańska fot. ZDM

Dotąd była to droga z bardzo zniszczoną nawierzchnią – teraz zyska nową jezdnię i chodnik z kostki brukowej, dzięki czemu i pieszym, i kierowcom będzie się łatwiej poruszać po ulicy Plebańskiej. Umowa na budowę ulicy została już podpisana.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, przebudowa obejmie ulicę na odcinku od ulicy Rejtana do schodów prowadzących w kierunku linii tramwajowej.
– Wybudowanie nowej jezdni i chodnika z kostki brukowej poprawi jakość nawierzchni i ułatwi pieszym poruszanie się po ulicy – informuje Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa ZDM. – Mieszkańcy będą mogli parkować pojazdy na wyznaczonych miejsc parkingowych po jednej stronie jezdni. Po południowej stronie ulicy, między posesją, a drzewami, wydeptaną ścieżkę zastąpi chodnik wykonany z materiału przepuszczalnego, co pozwoli na lepszy drenaż wody deszczowej. Przy skrzyżowaniu z ulicą Rejtana zostaną zamontowane maty fakturowe dla osób z dysfunkcjami wzroku.

Prace obejmą także budowę sieci kanalizacji deszczowej i kanał technologiczny i mają się zakończyć w lutym 2024 roku. Ich całkowity koszt prac to prawie 650 tys. złotych – budowa ulicy jest współfinansowana ze środków, które do swojej dyspozycji ma Rada Osiedla Winiary.

Źródło: ZDM

Podziel się: