Od środy, 9 stycznia, wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej na Strzeszynie. W rejonie ulicy Biskupińskiej – na odcinku Koszalińska – Jastrowska – rozpocznie się budowa sieci sanitarnej.
Z powodu prac przy budowie sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej, czasowo zamykane dla ruchu pojazdów będą kolejne ok. 100-metrowe odcinki ul. Biskupińskiej. Jako pierwszy realizowany będzie odcinek od skrzyżowania z ul. Koszalińską. Prace na każdym z ośmiu etapów potrwają 2-3 tygodnie i zakończą się na wysokości skrzyżowania z ul. Liryczną. W tym czasie utrzymany zostanie dojazd i dojście do posesji zlokalizowanych wzdłuż ul. Biskupińskiej.
Na czas prac objazdy w obu kierunkach wyznaczono ulicami: Koszalińską, Lutycką, Druskienicką i Strzeszyńską.
Zmiany komunikacji zbiorowej
Autobusy z kierunku Podolan nie będą dojeżdżały do pętli Strzeszyn. W związku z jej zamknięciem uruchomiony zostanie specjalny autobus 106.
Szczegółowy opis tras:
Linia nr 146
BORANTA -… – Strzeszyńska – Biskupińska – INSTYTUT MR
Linia nr 160
Od pierwszych kursów do godz. 13:00 we wszystkie dni:
GARBARY -… – Szczawnicka – Druskienicka – DUKIELSKA
DUKIELSKA – Druskienicka – Strzeszyńska – Kosowska – Zakopiańska – Szczawnicka -… – GARBARY
Od godz. 13:00 do ostatnich kursów we wszystkie dni:
GARBARY -… – Szczawnicka – Zakopiańska – Kosowska – Strzeszyńska – Druskienicka – DUKIELSKA
DUKIELSKA – Druskienicka – Szczawnicka -… – GARBARY
Linia nr 168
POZNAŃ GŁÓWNY -… – Strzeszyńska – Kosowska – Zakopiańska – Biskupińska – INSTYTUT MR
Linia nr 106
SAFONY – Wergiliusza – Literacka – Koszalińska – STRZESZYNEK
Nowa linia 106 funkcjonować będzie tylko w dni nauki szkolnej, w zastępstwie linii nr 160. Dowozy i odwozy do/ze szkoły przy Safony realizowane będą o tych samych godzinach co linia nr 160. Na trasie autobus zatrzymywać się będzie na wszystkich przystankach oprócz Koszalińska/Działki i Strzeszyn I.
Autobusy nie będą wjeżdżać na pętlę Literacka i zatrzymywać się na przystanku Literacka, lecz na przystanku Hezjoda.
Linia nr 236
POZNAŃ GŁÓWNY -… – Strzeszyńska – Kosowska – Zakopiańska – Biskupińska – INSTYTUT MR
Linia nr 246
POZNAŃ GŁÓWNY -… – Wojska Polskiego – Witosa – Aleje Solidarności – Piątkowska – Lechicka – Lutycka – Podolańska – Golęcińska – Koszalińska – Literacka – PUSZKINA
Autor: UMP