Uciekł byk w Wielkopolsce. Właściciel zorganizował obławę

krowy fot. Ryan McGuire, pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Z gospodarstwa w Bodzewku Pierwszym uciekł młody byk rasy limousine. Właściciel zwierzęcia zorganizował na nie obławę, by złapać go, zanim zrobi sobie krzywdę lub doprowadzi do wypadku. Niestety, jak dotąd nie udało się schwytać uciekiniera.

Byk uciekł wieczorem 20 grudnia 2022 roku, a już następnego dnia widziano go na polach w okolicy Krajewic, niedaleko drogi wojewódzkiej nr 434, jak podaje portal „gostynska”. Według informacji właściciela, byk jest młody, waży od 300 do 350 kg. Uciekł, wykorzystując niedomkniętą furtkę – bo zwierzęta tej rasy mają temperament i nie lubią małych przestrzeni. Są przyzwyczajone do wypasania na dużych pastwiskach i przemierzania sporych przestrzeni.

Właściciel zorganizował obławę w okolicach Krajewic. Ma nadzieję, że byk da się schwytać bez wyrządzania mu krzywdy, ale jak dotąd to się nie udało, bo uciekinier nie dał do siebie podejść bliżej niż na odległość kilkuset metrów. Gospodarz zamierza spróbować zwabić zwierzę do stada krów, które chce wypuścić na pastwisko. Oby ta metoda podziałała.

Podziel się:

Ostatnio dodane: