UAM rozstrzygnął konkurs. Nowy akademik ma już nazwę!

rozstrzygnięcie konkursu na nową nazwę akademika fot. Martyna Płaczek, UAM

Nowy dom studencki, właśnie kończony na Morasku, pomieści 400 studentów, zacznie działać od nowego roku akademickiego i ma już nawet nazwę. To “Meteor”. Ta nazwa zwyciężyła w uniwersyteckim konkursie na imię dla nowego akademika.

Prof. Joanna Wójcik, prorektorka do spraw studenckich,spotkała się 29 maja ze studentami-autorami najlepszych propozycji konkursowych. Zwycięzcą konkursu na imię dla nowego akademika okazał się Antoni Szot, student Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM – to on zaproponował nazwę “Meteor”. Drugie miejsce zajął Filip Ratajczak z Wydziału Fizyki UAM – jego propozycja to “Enigma”. Trzecie miejsce zajął “Adaś” – taką nazwę zaproponował Jakub Grochowski z Wydziału Biologii UAM.

Przypomnijmy, że nowy dom studencki mieści się w kampusie Morasko, znajduje się w nim 160 pokoi jednoosobowych wraz z węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym, a na każdej kondygnacji 1 pokój dla osoby z niepełnosprawnością. Poza tym znajduje się tam 120 pokoi dwuosobowych z węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym. Na każdej kondygnacji będzie też m.in. kuchnia z jadalnią i pralnia z suszarnią.

W akademiku zaplanowana jest także m.in. stołówka, klub studencki, przedszkole, sklep minimarket i siłownia. A wkrótce zawiśnie na nim neon z nową nazwą.

Podziel się: