Tysiąc żurawi pokoju i zbiórka na pomoc Ukrainie

Składamy się na Ukrainę - żurawie pokoju fot. Sławek Wąchała

Tysiąc niebieskich i żółtych żurawi – symboli pokoju – złożyli w technice origami uczestnicy niezwykłej akcji w Atelier WIMAR Stowarzyszenie Łazęga Poznańska. A przy okazji wspomogli akcję dla Ukrainy.

Żuraw origami jest symbolem pokoju od czasów drugiej wojny światowej. Istnieje legenda, którą znają twórcy origami, a która mówi, że złożenie tysiąca papierowych żurawi ma zagwarantować pokój – i stąd właśnie wziął się pomysł wykonania tysiąca takich żurawi w kolorach niebieskim i żółtym, bo to właśnie o pokoju marzą obecnie miliony Ukraińców walczących na wojnie o swój kraj.

Wydarzenie zorganizowali wspólnie Ukraińska Wiosna, Dorigami i Łazęga poznańska, a wziąć udział mogli wszyscy, którzy chcieli wspomóc papierowym żurawiem origami akcję zaklinania pokoju dla Ukrainy. Lekcje składania origami i materiały zapewniali organizatorzy. Akcję można było też wspomóc finansowo, bo podczas składania żurawi była wystawiona puszka zbiórki dla Ukrainy.

„Jeśli na wydarzeniu nie możecie pojawić się osobiście, a chcielibyście wesprzeć całą akcję to możecie to zrobić!” – informują organizatorzy. -„Złóżcie dwa klasyczne, papierowe żurawie i prześlijcie nam zdjęcie (najlepiej na maila – dorigamipl@gmail.com). Przesłane zdjęcia wydrukujemy i zaprezentujemy podczas wydarzenia. Niech sztuka łączy ludzi!”.

Podziel się:

Źródło: mat. pras.