Tylko jeden marsz niepodległości przejdzie przez miasto. Organizatorzy się dogadali

Marsz Niepodległości 2022 Poznań fot. Sławek Wąchała

11 listopada przez miasto miało przejść dwa marsze niepodległości, ale oddzielnie. Jednak 10 listopada na konferencji prasowej organizatorzy obu imprez, że marsz będzie tylko jeden.

Przypomnijmy: Poznański Marsz Niepodległości organizują już po raz drugi działacze z Nowej Nadziei, jednej z partii wchodzącej w skład Konfederacji, a Wielkopolski Marsz Niepodległości – Adam Strójniak z Wiary Poznania. W ubiegłym roku organizowali wspólnie I Poznański Marsz Niepodległości. W tym roku przez miasto miały przejść jednak dwa różne marsze, tą samą trasą i w odstępie godziny.

Po dyskusji organizatorom obu imprez udało się porozumieć. 10 listopada na konferencji prasowej ogłosili, że łączą wydarzenia i robią jeden marsz, który wyruszy z rynku Wildeckiego o godzinie 14.00. Wcześniej, o 13.00, odbędzie się w tym miejscu pikieta, przypominająca o historii odzyskania niepodległości przez Polskę.

– Idziemy wspólnie, godnie i w porozumieniu, tak jak w zeszłym roku – podsumował Jacek Olszewski z Nowej Nadziei, rzecznik prasowy Konfederacji i współorganizator Poznańskiego Marszu Niepodległości.

Marsz przejdzie przed pomnik Powstańców Wielkopolskich, a stamtąd ruszy w kierunku Akademii Muzycznej, gdzie się zakończy na placu Stuligrosza. Organizatorzy podkreślają, że na marsz są zaproszeni wszyscy, bez względu na poglądy polityczne, bo ta okazja powinna łączyć wszystkich Polaków. Dlatego biało-czerwone dekoracje są na marszu mile widziane, ale transparenty i banery polityczne już nie. Po zakończeniu marszu jego uczestnicy włączą się w ogólnomiejskie obchody Imienin Ulicy Święty Marcin.

Podziel się: