Apel dla Nieumarłych Zoo Poznań fot. Sławek Wąchała

„Trzymajcie kciuki, żeby dał radę!” – napisało poznańskie zoo na swoim profilu społecznościowym informując, że tygrys Gogh, uratowany z transportu na białoruskiej granicy, dziś będzie miał operację.

„Dziś nasz ukochany Gogh ma bardzo poważną operację, której podjęli się najlepsi europejscy lekarze weterynarii” – poinformowało zoo. – „Trzymajcie kciuki, żeby dał radę!”.

Trzymać kciuki jest za co, nie tylko z powodu samej operacji, ale i tego, że Gogh nie jest już młody, ma też niełatwe życie za sobą, które mocno nadszarpnęło jego zdrowie. No i przeszedł już jedną poważną operację zaraz po przyjeździe do Poznania – jelita tygrysa z powodu stresu i z powodu niewłaściwej diety, a także przebywania w zbyt ciasnej klatce przestały pracować i trzeba je było zoperować.

Teraz Gogh przechodzi drugą operację, choć długi czas pracownicy zoo obawiali się, że Gogh gaśnie.

„Nasz bohater Gogh też dokonuje rzeczy niemożliwych: zespół dr. Franka Goeritza z IZW poddał Nieumarłego diagnostyce, za dwa tygodnie operacja, walczymy!” – napisali wówczas na profilu społecznościowym. – „Gogh kolejny raz pokazuje, ile siły można wykrzesać mimo cierpienia i jak być dzielnym! A my myślimy o jego braciach i ich wojennym losie.. Tygrysie, pokazujesz ludziom, jak się nie poddawać!”.

Źródło: Zoo Poznań