Sherlock Holmes fot. Teatr U Przyjaciół

Tydzień w Poznaniu: Na co warto się wybrać od 7 do 9 stycznia?

Wystawa Daniela Lismore w Starym Browarze, utwory Elvisa Presleya w interpretacji Eweliny Rajchel i Sherlock Holmes w Teatrze U Przyjaciół. Trzeba przyznać, że nieźle nam się zaczyna ten styczeń!
W galerii Starego Browaru jeszcze do 29 lutego, codziennie od 12.00 do 20.00 można oglądać wystawę Daniel Lismore – “Jestem dziełem sztuki”

Jest ona poświęcona twórcy, którego tak znane osobowości ze świata mody jak Vivienne Westwood i Naomi Campbell oraz marki H&M, Mastercard czy Bulgari zapraszają do współtworzenia flagowych projektów. David Beckham w swoich postach w mediach społecznościowych wielokrotnie podkreślał unikatowość jego twórczości. A to tylko początek długiej listy artystów i celebrytów, uznających Daniela Lismore’a za wybitnego i intrygującego artystę.

Bilety: 10 zł. Tu znajdziesz więcej informacji. 

8 stycznia o godzinie 19.00 Blue Note zaprasza na koncert Eweliny Rajchel i Tria Piotra Kałużnego: Blue Christmas w Blue Note. Koncert odbędzie się z okazji 85. rocznicy urodzin Elvisa Presley’a, a obok najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w opracowaniu Piotra Kałużnego, usłyszymy również utwory z repertuaru króla rock&rolla!

Bilety: 35 zł – pierwsza pula, 45 zł – druga pula. Więcej informacji. 

Również 8 stycznia na Stand-Up dla WOŚP zaprasza Janek Wolańczyk

Stand-up odbędzie się w Akademickim Centrum Kultury Trops przy św. Rocha 9 i będzie wyjątkowy, bo obecni będą pomagać dobrze się bawiąc. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Podczas wieczoru pierwszy raz zostanie zaprezentowany najnowszy program o nazwie: “Jąkający się psychopata”. Więcej informacji.

CK Zamek od 9 stycznia zaprasza na wystawę “Nieznany Impresjonizm Manet, Pissarro i im współcześni”

Wystawa prezentuje grafiki z dwóch kolekcji Ashmolean Museum w Oksfordzie oraz Muzeum Narodowego w Krakowie.

Pierwsza z kolekcji składa się z 34. grafik (akwaforty, litografie, akwatinty, suchoryty) i należy do najbardziej znaczącego archiwum impresjonistów poza Francją – Ashmolean Museum w Oksfordzie. Druga kolekcja, złożona z 10. prac, to fragment zbiorów nowoczesnej grafiki francuskiej z Muzeum Narodowego w Krakowie, z kolekcji Feliksa Jasieńskiego (1861-1929)

Wystawę można oglądać do 29 marca w Sali Wystaw od 12.00 do 20.00. Bilety: 20 zł (n), 15 zł (u), 10 zł. Więcej informacji

Teatr Polski zaprasza 9 stycznia o 19.00 do Malarni na spektakl “28 dni” w reż. Kamili Siwińskiej.

Spektakl traktuje o 28 dniach kobiecego cyklu – o procesach, jakim podlegają kobiety, o biologii i o tym, jak są kobiety przez pryzmat cyklu postrzegane. A wie to każda, która choć raz usłyszała, że jej zachowanie sterowane jest zmianami hormonalnymi. Każda, której wartość pomniejszana była tylko dlatego, że jest kobietą.
Spektakl przeznaczony dla osób powyżej 18 roku życia. Więcej informacji

Poznański Klub Podróżnika: “Mr Outback – australijska przygoda”

Również 9 stycznia o 19.00 w Kinie Rialto będzie można spotkać się z Australią w ramach Poznańskiego Klubu Podróżnika. Gościem Ewy Witczak będzie Andrzej Budnik, a spotkanie nosi tytuł “Mr Outback – australijska przygoda”.

Andrzej Budnik – alternatywny podróżnik, zapalony bloger i geek technologiczny. Połączenie tych dziedzin sprawia, że w podróż przez australijski interior czy nowozelandzkie góry zabiera do plecaka drona, który pozwala mu przywieźć niepublikowane nigdzie wcześniej zdjęcia i oryginalne ujęcia wideo. Więcej informacji

Teatr U Przyjaciół zaprasza 9 stycznia o 20.00 na spotkanie z Sherlockiem Holmesem.

Kłamstwa, intrygi i zbrodnie to codzienność w profesji Sherlocka Holmesa. Jednak tym razem prosta sprawa, morderstwo Lorda Douglasa w Birlstone, nieoczekiwanie doprowadzi do znacznie większej tajemnicy – wszechpotężnej zbrodniczej organizacji, a słynny detektyw zmierzy się ze swoim największym Wrogiem.

Spektakl na motywach twórczości sir Arthura Conan Doyle’a. Bilety dostępne w Kawiarni U Przyjaciół, Mielżyńskiego 27/29. Więcej informacji

Również o 20.00 tego dnia warto wybrać się do Psa Andaluzyjskiego na “Kwartet w Psie! Mełech / Majewski / Królikowski / Buhl”.

Mełech / Majewski / Królikowski / Buhl od swego powstania konsekwentnie pracuje nad wyrazistym brzmieniem i bezpośrednim językiem. W poszukiwaniach tych bazując na wieloletnich indywidualnych doświadczeniach, każdy z czwórki muzyków staje się budulcem wspólnej wypowiedzi.
Efektem jest muzyka przepełniona autentyczną energią – dzika jak dzikość serca, bądź liryczna i szorstka – zdolna przekraczać próg lustra – gdzie aspekt fizycznego zmagania się z materią, bądź jego brak, są motorem dla “lotu ducha”.

Bilety: 25 zł. Więcej informacji

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze