Tydzień w Poznaniu. Co robić w Poznaniu w ciągu tygodnia? 16, 17, 18 i 19 grudnia 2019

Poznań fot. UMP
Dużo filmów i sporo muzyki. Zobacz co można robić w Poznaniu w nadchodzącym tygodniu. 16, 17, 18 i 19 grudnia 2019.
Dzień Języka Baskijskiego w Kinie Muza | Przecinek i kropka
16 grudnia @ 19:30 – 21:30

”PRZECINEK I KROPKA” to sześć 10-minutowych odcinków, które w lekki sposób, a nawet czasami z poczuciem humoru, poruszają ważny problem kontaktu ze służbą zdrowia i relacji z bliskimi naszych partnerów i partnerek, kiedy formalnie nie jesteśmy rozpoznawani jako pary.

Kiedy Galder czuwa przy łóżku swojego chłopaka, nagle przyjeżdża jego mama. Dostała informację ze szpitala, że jej syn jest w śpiączce. Nie zna chłopaka, który przedstawia się jako współlokator Koldo. No i oczywiście nie miała pojęcia, że jej syn jest gejem. Szybko okaże się, że to nie wszystkie tajemnice, jakie skrywa nieprzytomny pacjent.

Szczegóły na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.

Osierocony Brooklyn | Pokaz przedpremierowy w Kinie Muza!
17 grudnia @ 17:30 – 19:30

Film jest adaptacją powieści Jonathana Lethema. Akcja rozgrywa się w latach 50. XX wieku w Nowym Jorku.
Opowiada historię Lionela Essroga (Norton) — samotnego prywatnego detektywa cierpiącego na zespół Tourette’a. Postanawia on rozwikłać zagadkę morderstwa swojego mentora i jedynego przyjaciela Franka Minny (Willis). Dysponując jedynie kilkoma wskazówkami i własnym obsesyjnym umysłem, Lionel odkrywa pilnie strzeżone sekrety, od których zależy los całego miasta.

Za reżyserię odpowiada wcielający się w głównego bohatera Edward Norton, dla którego jest to drugi film w roli reżysera — aktor debiutował za kamerą w 2000 roku filmem ”ZAKAZANY OWOC”. Gwiazdorską obsadę uzupełniają: Cherry Jones, Ethan Suplee, Leslie Mann, Josh Pais, Fisher Stevens, Michael K. Williams i Robert Wisdom.

Szczegóły na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.

Michał Wiśniewski Akustycznie w Poznaniu
17 grudnia @ 19:00 – 21:00

Po bardzo dobrym przyjęciu przez publiczność pierwszej odsłony trasy Michała Wiśniewskiego “A niech gadają” artysta postanowił ponownie zaprezentować się w odsłonie akustycznej. Podczas koncertów będzie można usłyszeć największe przeboje Michała Wiśniewskiego i zespołu Ich Troje, takie jak “Powiedz”, “A wszystko to…” czy “Zawsze z Tobą chciałbym być”, a także piosenkę z najnowszego singla “Z nikim nie jest tak”.

Szczegóły na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.

Kuba Badach – Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny / Poznań
18 grudnia @ 19:00 – 22:00

Płyta Tribute to Andrzej Zaucha ma już 10 lat! Nikt z nas jednak nie zapomniał urzekających interpretacji utworów Andrzeja Zauchy w wykonaniu Kuby Badacha. Płyta wciąż zyskuje nowych odbiorców, a starych przysparza o dreszcze. Takie wyjątkowe jubileusze należy czcić! Wraz z Kubą Badachem zamierzamy zrobić to najlepiej, jak potrafimy.

Zapraszamy do wspólnego świętowania! Podczas koncertów Kuba Badach wykona utwory legendy polskiej sceny muzycznej – Andrzeja Zauchy, w nowych aranżacjach przygotowanych przez siebie oraz Jacka Piskorza.

Szczegóły na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.

The Dumplings – Poznań – Drugi Termin | Trasa Przykro Mi
18 grudnia @ 19:00 – 22:00

„Przez ostatnie 6 lat graliśmy i nagrywaliśmy dla Was bez przerwy. Dziękujemy, że ciągle z nami jesteście i nas wspieracie w tym co robimy. Teraz postanowiliśmy chwilkę odetchnąć i zrobić dłuższą przerwę, pozbierać nowe doświadczenia i wrócić ze zdwojoną siłą!

Ale zanim to nastąpi zapraszamy na naszą ostatnią trasę: PRZYKRO MI. Naładujemy Was ogromem energii na kolejne lata bez nas! Przybywajcie!”

Szczegóły na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.

Święto Krótkiego Kina 2020
19 grudnia @ 20:00 – 22:00

Tym razem zamiast świątecznej masakry, otulimy Was kocem i rozgrzejemy uroczymi historiami niezwykłych przyjaźni, nieśmiałych interakcji i miłosnych relacji, których nie pokona nawet odległość.

Dołączcie do celebrowania krótkiego kina razem z nami – wstęp wolny!

Szczegóły na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.

To tylko część wydarzeń, która odbędzie się w przyszłym tygodniu w Poznaniu. Wszystkie można znaleźć tutaj (klik).

mat. pras. / op. AS

Podziel się:

Ostatnio dodane: