Tych imprez nie możesz przegapić – sprawdź, co będzie się działo w lutym w Poznaniu

Karnawał jest tradycyjnie idealnym pretekstem do tańca. Okazją do tego mogą być trzy świetne koncerty w Poznaniu na początku 2020 roku, które szczególnie spodobają się fanom elektroniki.

Za wymienionymi poniżej artystami stoi sława legend muzycznych. W przypadku Huntermanna to Depeche Mode, Black Marble odwołuje się do Joy Division, a członkowie duetu Karaś/Rogucki byli wcześniej w słynnych grupach Coma i The Dumplings. Jak poradzą sobie na scenie?

Huntermann na imprezie w Poznaniu 2020

Fani imprez klubowych z Poznania w 2020 roku najbardziej oczekują chyba koncertu Olivera Huntemanna. To niemiecki didżej, co samo w sobie stanowi już pewną rekomendację, bo sceny Berlina są uważane za jedne z najlepszych na świecie. Ale Huntemann nie jest zwyczajnym didżejem. Tworzył remiksy m.in. dla takich grup, jak Depeche Mode czy Chemical Brothers. Jest zapraszany na sety w największych klubach. Jeśli zastanawiasz się, na jaką imprezę w Poznaniu warto iść, to sprawdź bilety na ten koncert.

Wszystko to w ramach imprezy cyklicznej Wir, która stara się ściągać do poznańskiego klubu Tama najważniejszych muzyków ze sceny techno. Oliver Huntermann jest świetnym wyborem, bo przy jego muzyce dobrze bawi się każdy, a bardziej wyrobieni słuchacze mogą docenić smaczki w rodzaju ciekawych sampli czy bitów. Ta poznańska impreza odbędzie się 8 lutego i potrwa od 23:00 przez całą noc aż do rana.

Impreza roku 2020 w Poznaniu: koncert Black Marble?

Zupełnie inny jest styl grupy Black Marble, która pojawi się na imprezie w Poznaniu 16 lutego. Zespół będzie promował nową płytę Bigger then life. To projekt nowojorczyka Chrisa Stewarta. Już po wysłuchaniu kilku taktów jego piosenek można zgadnąć, kto będzie bawił się najlepiej na koncercie: fani Joy Division. Charakterystyczny, mroczno-romantyczny sposób gry na basie Petera Hooka jest wymieniany przez członków grupy jako jedno z głównych źródeł inspiracji. Poza tym w ich muzyce słychać darkwave. Choć Joy Division to technicznie punkowy zespół, z uwagi na niezwykłą poetykę tekstów i melodyjny bas jest dziś inspiracją dla licznych wykonawców ze sceny tanecznej. Jedną z takich grup jest Black Marble, które wystąpi w klubie Pod Minogą w Poznaniu.

Ciekawy koncert polskiego zespołu w lutym

Fani new romantic i new wave mogą się poczuć w tym miesiącu rozpieszczeni. W klubie Tama w Poznaniu 27 marca 2020 roku na imprezie zagości duet Karaś/Rogucki. Polscy muzycy latami grali w znanych i szanowanych zespołach – Karaś w indie-popowym The Dumplings a Rogucki w słynnej rockowej Comie. Najwyraźniej to już ich znudziło, bo postanowili powołać do życia nowy projekt. Obecnie pod prostą nazwą Karaś/Rogucki tworzą właśnie muzykę nawiązującą do wzorców z lat 80.

Nieco podobnie jak w popularnych niegdyś w alternatywnych kręgach Masskotkach czy Super Girl and Romantic Boys, melodyjne dźwięki są uzupełnione o rockowe riffy i polskie teksty. Warto wybrać się zarówno na ich koncert, jak i występ The Marbles, by móc porównać obie imprezy w Poznaniu. W 2020 być może będą to już najlepsze wydarzenia muzyczne w tym mieście dla fanów synth-popu.

Artykuł sponsorowany

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze