TVN24 będzie nadawał po 26 września!

Wolne Media, Wolni Ludzie, Wolna Polska - Lex TVN - fot. Sławek Wąchała

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała dziś, że przewodniczący KRRiT wydał zgodę na wpis do rejestru programu TVN24 – ale na koncesji Discovery Communications Benelux B.V.

Jak informuje Onet.pl, w komunikacie podkreślono, że ta decyzja zapewnia ciągłość nadawania programu TVN24 także po 26 września – do tego dnia obowiązuje polska koncesja stacji – i że spółka posiada w sumie 224 koncesje wydane przez władze Holandii, w tym 10 polskojęzycznych, nie tylko TVN24.

Zdaniem portalu, ta decyzja to efekt sygnałów, jakie dawali ostatnio przedstawiciele partii rządzącej o złagodzeniu swojego stanowiska w sprawie lex TVN. Na przykład premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod zakład produkcyjny Pepsico mówił, że amerykańskie inwestycje w Polsce są bardzo ważne i że zaufanie inwestorów z tego rynku cieszy szczególnie.

Wiadomo było praktycznie od początku, że lex TVN odrzuci Senat, jednak wypowiedzi polityków prawa i Sprawiedliwości nasuwają podejrzenia, że jest im to na rękę. Wicemarszałek sejmu Ryszard Terlecki zapytany o opinię w tej sprawie uznał, że odrzucenie ustawy będzie słuszne, a prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla TVPInfo podkreślał, że repolonizacja mediów nie może się odbywać przymusowo, lecz na zasadach wolnego rynku.

Przeciwko wejściu w życie lex TVN odbył się szereg protestów społecznych w całym kraju.

Podziel się:

Ostatnio dodane: