ciężarówka z Turku fot. policja

Turek: Tragiczny stan ciężarówki – i 4000 zł kary dla właściciela

Zdekompletowana deska rozdzielcza bez kontrolek i wskaźników, rozbite tylne lampy, widoczna korozja i odpadające stopnie kabiny. To tylko kilka z długiej listy zarzutów postawionych pewnemu kierowcy przez policjantów z Turku.

Już na pierwszy rzut oka zatrzymany do kontroli samochód ciężarowy marki Mercedes budził podejrzenia policjantów, a podczas sprawdzania pojazdu funkcjonariusze odkrywali kolejne cuda. Pojazd miał usterkę układu hamulcowego, zdekompletowaną deskę rozdzielczą bez kontrolek i wskaźników, różną rzeźbę bieżnika, rozbite tylne lampy, niesprawne światła cofania i pozycyjne przednie, widoczna korozja i niepewne mocowanie stopni kabiny.

Dodatkowo kierujący 25-letni obywatel Ukrainy nie okazał dokumentów wymaganych podczas przewozu, przekroczył maksymalny czas prowadzenia pojazdu bez przerwy oraz nie posiadał odpowiednich wpisów na wykresówkach.

W czasie kontroli policjanci ustalili, że pojazd nie posiada badań technicznych z uwagi na zatrzymanie dokumentu w październiku 2018r.

Przy tylu poważnych i zagrażających bezpieczeństwu nieprawidłowościach, które były poważnymi zagrożeniami w ruchu drogowym policjanci nałożyli na kierowcę samochodu 5 mandatów karnych na kwotę 500 zł za popełnione wykroczenia z Ustawy o Transporcie Drogowym. Natomiast na właściciela pojazdu zostanie nałożona kara w formie decyzji administracyjnej w wysokości 4000 zł.

KPP Turek

5 2 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze