poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Turek: Akcja policji i kontrterrorystów. W tle narkotyki i rozboje

Wymuszenia rozbójnicze, handel narkotykami i podżeganie do popełnienia przestępstw – o to są podejrzani zatrzymani podczas akcji trzej mężczyźni i jedna kobieta. Wszyscy trafili na trzy miesiące do więzienia na wniosek prokuratury.

Sprawą od dłuższego czasu zajmowali się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Dzięki długofalowym działaniom operacyjnym doszło do zatrzymania podejrzanych w czterech miejscach jednocześnie na terenie miasta i gminy Turek przy udziale policjantów z (SPKP) Samodzielnego Poddziału Kontrterrorystycznego Policji KWP w Poznaniu oraz Grupy Realizacyjnej z KPP w Turku.

Po zatrzymaniu i doprowadzeniu do Komendy Powiatowej Policji w Turku wszyscy usłyszeli zarzuty: dwaj mężczyźni w wieku 24 lat i jeden w wieku 30 lat podejrzewani są o usiłowanie dokonania wymuszeń rozbójniczych w listopadzie i grudniu ubiegłego roku. Sprawcy żądali od pokrzywdzonych spłacenia nieistniejącego długu grożąc przy tym pozbawieniem życia i pobiciem. Natomiast 28-letnia kobieta usłyszała zarzuty za podżeganie do popełniania przestępstwa, posiadania środków odurzających oraz handel środkami odurzającymi.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 260 gramów środków odurzających, wagi, młynek do rozdrabniania, ponad 150 szt. opakowań ampułek i tabletek, które będą przedmiotem dalszych badań. Znaleziono także przedmioty, które mogły posłużyć do popełnienia przestępstw, tj. wiatrówkę, strzelbę na gumowe kule, kastety i kajdanki.

Sąd rejonowy na wniosek prokuratury w Turku zastosował wobec wszystkich zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za wymuszenia rozbójnicze wymienionym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a 30-latek, który będzie odpowiadał w warunkach recydywy, może trafić do więzienia nawet na 15 lat.

To nie koniec zatrzymań, jak informuje policja. Sprawa ma charakter rozwojowy i trwają działania mające ustalić kolejnych podejrzanych – i kolejnych pokrzywdzonych.

KWP

Strona głównaWiadomości Konin / Koło / Słupca / TurekTurek: Akcja policji i kontrterrorystów. W tle narkotyki i rozboje